Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Sprawiedliwy Handel

14 maja obchodzimy Dzień Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Day)

"Sprawiedliwy Handel to partnerstwo handlowe, oparte na dialogu, przejrzystości i szacunku, które dąży do większej równości w handlu międzynarodowym. Przyczynia się do zrównoważonego rozwoju przez oferowanie lepszych warunków handlowych oraz ochronę praw marginalizowanych producentów i pracowników najemnych, szczególnie w krajach Południa."

Z okazji tego święta chciałam się czymś z Wami podzielić!

To wspaniale, że powstają na świecie takie inicjatywy, wspierające drobnych przedsiębiorców i ich pracowników. Czasem mam jednak poczucie, że w naszej daleko leżącej od Południa Polsce handel nie jest do końca, uczciwy, zwłaszcza handel internetowy.
Często mali przedsiębiorcy, tacy jak my, nie mają takich możliwości, żeby zapewnić naszym Klientom towar w możliwie najniższej cenie, tak jak wielkie sieci z zagranicznym kapitałem. Dostawcy, dystrybutorzy i producenci często traktują marginalnie małe, rodzinne firmy sprzedając im swoje wyroby prawie w cenach detalicznych. Dużo e-sklepów sprzedaje towary z przysłowiowego "garażu" ograniczając w ten sposób koszty i sprzedając produkty po możliwie najniższej marży, tylko, żeby przetrwać i wyniszczyć konkurencję. Pamiętajcie proszę, że wytworzenie, przechowywanie i wysyłanie produktów obarczone jest ciężką pracą wielu osób, które chcą godziwie zarabiać, tak żeby odnaleźć się w dzisiejszych trudnych czasach.
Co możemy z tym zrobić jako świadomi Konsumenci dbający prawdziwie o Sprawiedliwy Handel, także ten w Polsce, a nie tylko na Południu?
  • kupujcie u małych rodzinnych firm
  • wybierajcie lokalne produkty
  • szukajcie produktów ze znaczkiem Fair Trade
  • nie wspierajcie tych, którzy grają tylko ceną, bo nie mogą zaoferować nic innego wartościowego (np. wysokiej jakości, bezpieczeństwa, szybkiej dostawy, godnej obsługi posprzedażowej itd.)
Pamiętajcie - to my tworzymy naszą rzeczywistość, przez nasze codzienne wybory. Niech zatem będą FAIR!
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google