Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Dlaczego rPET?

 

suplementy diety

Rozumiemy problem zanieczyszczenia środowiska plastikiem, jednak to nie surowiec jest źródłem całego zła. Zamiast zrzucać odpowiedzialność za aktualny stan rzeczy na to tworzywo szukajmy rozwiązań, które przyczynią się do poprawy kondycji środowiska.

Opakowania z rPET.

Jako pierwszy producent suplementów diety w Polsce, Pharmovit wprowadzili w 100% pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu opakowania z tworzywa rPET.  Wszystkie produkty linii Pharmovit® Classic pakują w opakowania wyprodukowane z surowca rPET, który pochodzi w 100% z recyklatu i w takim samym stopniu nadaje się do powtórnego wykorzystania. Produkując opakowania rPET wydłużają życie surowca, który wraca do obiegu po wykorzystaniu, a nie ląduje w spalarni. 

Przewaga rPET.

Korzystanie z recyklatu przy produkcji opakowań zmniejsza emisję dwutlenku węgla, a także pozwala na oszczędzanie paliw kopalnych, takich jak np. ropa naftowa.
Produkcja opakowań rPET to również mniejsze zużycie energii. Poprzez zamknięty obieg tworzywa, zmniejszamy ilość odpadów, które trafiają na wysypiska czy do spalarni. Pamiętaj, surowiec rPET może zostać ponownie wykorzystany!

suplementy diety

To nie plastik jest winien.

Jeśliby spojrzeć na suche fakty to popularność surowca jakim stał się plastik stała się również jego przekleństwem. Sam w sobie jest on bowiem niesamowitym wynalazkiem i ułatwił życie całemu światu, co przyznają wszystkie organizacje ekologiczne. Problem pojawił się gdy nie byli w stanie udźwignąć skali popularności tego surowca. Nie jesteśmy nauczeni prawidłowych zwyczajów postępowania ze zużytymi opakowaniami, a nie wszystkie sortownie są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne ułatwiające procesy recyklingu. W kwestii powtórnego przetwarzania plastik jest bowiem bardzo przyjaznym tworzywem. Przetwarza się w niskich temperaturach, co ma wpływ na mniejsze zużycie energii, co z kolei ma znaczenie przy zjawisku ocieplenia klimatu. Jest lekki i wytrzymały, dzięki czemu idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju opakowania, a przy tym jego transport jest łatwiejszy, co sprawia że oszczędzana jest energia i na tym etapie cyklu życia produktu.

suplementy diety

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google