Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Klareko, naturalne środki czystości

Od jak dawna istnieje marka/firma KLAREKO i kto ją stworzył i dlaczego?

Manufakturę Klareko stworzyłyśmy w 2017.

Jesteśmy kobietami bezkompromisowymi w temacie zdrowia i ekologii. Mamami i przyjaciółkami mieszkającymi w malowniczej warmińskiej wsi. Zakochana w dobrodziejstwie ziół i natury Marta oraz specjalistka od zawracania chmur Karina.

Zaczęłyśmy działać, gdy odkryłyśmy, że nie ma przepisów i regulacji prawnych zabraniających używania niebezpiecznych związków chemicznych do produkcji środków czystości. Już wiemy, że współczesna chemia domowa zawiera bardzo szkodliwe ftalany, reaktywne związki chloru, triclosan, benzen, formaldehyd, terpen, rozjaśniacze optyczne, substancje zapachowe… Doszłyśmy do wniosku, że wszystko to czym sprzątamy nasze domy, w rzeczywistości jest bardzo szkodliwe dla nas, naszych najbliższych i naszego środowiska.

Dlatego stworzyłyśmy serię niepowtarzalnych Kosmetyków Dla domu Klareko, którymi pragniemy dzielić się z całym światem.

klareko

Co charakteryzuje produkty marki/firmy KLAREKO? Co wyróżnia produkty z gamy marki KLAREKO spośród innych dostępnych na rynku?

To co wyróżnia nas spośród innych marek to fakt, że dzięki Klarekom zamieniamy codzienne nudne sprzątanie w rytuał SPA Dla Domu.
Dzięki Klarekom zrzucamy gumowe rękawice i sprzątamy w między czasach bez obaw o swoje zdrowie. Np. umywalkę umyjemy musem w trakcie mycia zębów, a kabinę prysznicową wyczyścimy w trakcie kąpieli.

Możemy także sprzątać z najmłodszymi nawet dziećmi i od najmłodszych lat pokazywać im, że sprzątanie może być przyjemne i bezpieczne. Umazanie rąk w musie, a potem rozsmarowanie wszystkiego na umywalce – to brzmi jak zabawa. Albo rozpryskanie bezkarnie Uniwersalnika na stole i szafkach, a potem przecieranie kolorową szmatką – kto powstrzyma malucha przed czymś takim?

Do tego dołączamy niezaprzeczalne, pozytywne działanie naturalnych olejków eterycznych na wszystkich domowników.

To jest to, co namacalnie czują klienci, ale to nie wszystko. U nas eko, to nie modny slogan. Na każdym etapie projektowania i produkcji dbamy o to by Klareki były pozytywne dla środowiska. Nie ograniczamy się do super składów, czy eko opakowań. Planujemy także co dalej wydarzy się z naszymi produktami, jak jakość Klareków i ich opakowań finalnie wpłynie na środowisko, czy każdy element da się wykorzystać ponownie lub zrecyklingować.

Co wpływa na cenę produktów firmy KLAREKO?

Na cenę wpływa wysoka jakość używanych substancji, zastosowanie naturalnych olejków eterycznych zamiast tańszych kompozycji zapachowych, dbałość o jakość opakowań.

Jak wygląda dostępność produktów firmy KLAREKO w ciągu roku? Z którymi produktami może być problem z dostępnością i w jakim okresie roku?

Jedynymi sezonowymi produktami jest piernikowa linia do sprzątania. Jest ona dostępna tylko jesienią i zimą. Cała reszta produktów jest dostępna calutki rok.

Jakie są plany firmy odnośnie powiększania asortymentu lub ulepszania obecnego asortymentu?

W Manufakturze Klareko wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i łączymy je z dobrem natury. Dlatego cały czas opracowujemy nowe produkty, które zaspokajają potrzeby klientów i są bezpieczne dla całego środowiska. Po umocnieniu rozpoznawalności marki postawiłyśmy aktualnie na dynamiczne poszerzanie asortymentu.

LIPIEC - wprowadziłyśmy
Niezawodny EkoŻel Do WC i Pisuarów
Bio Ocet gospodarczy 16%

SIERPIEŃ  - wprowadziłyśmy
WC Remdium – płyn do usuwania nieprzyjemnych zapachów wokół toalety
Płyn Do Czyszczenia Lodówek i Mikrofalówek
YOGA – mgiełka do czyszczenia mat i akcesoriów do jogi
SPORT – spray do czyszczenia akcesoriów i mat sportowych

WRZESIEŃ
Ulepszenie produktów do prania i zmywania w zmywarce (odświeżenie i polepszenie receptur, by poprawić właściwości i obniżyć cenę za jednostkowe użycie).

PAŻDZIERNIK – wprowadziłyśmy
Zmywarkowy Eko żel Do Naczyń
Zmywarkowy Eko Nabłyszczacz

NAJBLIZSZE PRZEMIERY

Żele do Prania – październik
Pianka do Czyszczenia Kabin Prysznicowych – listopad
Seria produktów do prania odzieży niemowlęcej – listopad/grudzień
Płyn Do Naczyń, Płyn do Podłóg – styczeń
… i tak co najmniej do końca 2023 roku.

Czy są plany ekspansji na inne rynki świata czy tylko skupienie się na obecnym rynku?

Aktualnie umacniamy naszą rozpoznawalność na rynku polskim i prowadzimy rozmowy z rynkami zagranicznymi.

Czy mają Państwo informację od klienta, że jakiś produkt pozytywnie na niego wpłynął? Jeśli tak to który produkt i w jaki sposób pozytywnie wpłynął na klienta?

Produkty do prania rewelacyjnie sprawdzają się u dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Wiele klientek potwierdza nam, że stan skóry ich dzieci poprawił się po zmianie detergentów na Klareki. Często klientki mówią, że wreszcie sprzątanie jest przyjemnością.

Partnerzy naszych klientek, którzy są sceptycznie nastawieni do eko, są mile zaskoczeni skutecznością Klareków.

Który z produktów firmy KLAREKO cieszy się największą popularnością?

Naszym numerem jeden jest z całą pewnością Fenomenalny Mus Czyszczących. Łatwy i przyjemny w użyciu, bardzo delikatny i jednocześnie nadzwyczaj skuteczny, wydajny, bezpieczny nawet dla najmłodszych.

Jakie pytania najczęściej zadają klienci i co Państwo na nie odpowiadają?

Najczęstsze pytania dotyczą rozwiązania problemów klienta, czyli np.

Czym usunąć kamień? [Płyn Do Zadań Specjalnych, Bio Ocet Gospodarczy 16%]

Czym umyć wannę? [Fenomenalny Mus Czyszczący]

Czy produkty są bezpieczne dla dzieci? [Tak, z taką myślą je opracowujemy]

Czy nadają się do gospodarstw z przydomowymi oczyszczalniami? [Tak - my też mamy oczyszczalnie przydomowe i  wiem jak to jest ważne]

 

 

 

 

                                                                                                     Karina i Marta

 

Stworzone w serwisie interankiety

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google