Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Mydło do rąk, antybakteryjne, naturalne

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk

Pandemia Covid-19 spowodowała, że zdecydowanie częściej dezynfekujemy ręce środkami antybakteryjnymi niż miało to miejsce przed 2020 rokiem. Takie antybakteryjne żele to rozwiązanie dobre tylko i wyłącznie w sytuacji, w której nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. Używanie ich często może powodować wysuszenie naskórka a nawet poważne choroby skóry, szczególnie u najmłodszych. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się drobnoustrojów z dłoni jest mycie ich ciepłą wodą z dodatkiem dobrej jakości mydła.

Dokładne mycie rąk

Czy wiesz, że 15 sekund mycia dłoni zabija ok. 90% bakterii, a kolejne 15 sekund likwiduje wszystkie drobnoustroje? A dlaczego to takie ważne? Czy wiesz, że według WHO prawie 70% zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego wywołane jest bakteriami przenoszonymi przez brudne ręce? Oczywiście same brudne ręce nie stanowią zagrożenia – problem pojawia się wtedy, gdy brudne ręce bierzemy do ust np. spożywając jakiś posiłek lub nawet dotykając okolic twarzy, oczu, nosa – co jest dość często praktyką, zwłaszcza wśród dzieci.

Największe siedliska bakterii

Codziennie dotykasz kilkuset powierzchni, które są siedliskiem milionów bakterii i drobnoustrojów. To tylko niektóre z nich:
???? torba wielorazowego użytku
???? gąbka do mycia naczyń
???? poręcze w środkach komunikacji miejskiej
???? klawiatury terminali i bankomatowe
???? pilot do telewizora
???? telefon/ smartfon
???? ścierki i ręczniki
???? bateria umywalkowa
???? kosze i wózki sklepowe
???? klamki od drzwi i okien
???? przycisk od spłuczki wc
???? dystrybutor mydła
???? włączniki światła
???? przycisk dzwonka lub domofonu
 
Czy po dotykaniu ich myjesz ręce? Czy we własnym domu starasz cyklicznie czyścić te powierzchnie? Dlatego mycie rąk, to podstawa w profilaktyce wielu chorób. Ważne, żeby nie podrażniało skóry, a wręcz było dla niej korzystne. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości mydła zarówno w kostce jak i w płynie na bazie naturalnych składników.
 
Sprawdź koniecznie naszą kategorię MYDŁA. 
 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google