Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Oliwa z Oliwek, drzewo oliwne, oliwa extra virgin

 

26 listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa Oliwnego.???? ????

 
Śmiało mogę wysnuć tezę, że drzewo oliwne to jedna z najważniejszych roślin na świecie - nic zatem dziwnego, że ma w kalendarzu swój dzień.???? Od starożytnych czasów po dzisiejsze dostarcza nam cennych owoców???? ???? ???? , które same w sobie stanowią już dużą wartość, a dodatkowo dają nam jeden z najlepszych i uniwersalnych olei – oliwę.
 

Oliwa z Oliwek

Oliwy pod żadnym pozorem nie może zabraknąć w mojej kuchni (…i łazience!)????. Wiele produktów jestem w stanie czymś zastąpić lub pominąć, ale oliwa to absolutny MUST HAVE. W dużej mierze korzystam głównie z oliwy extra virgin (osobiście najbardziej lubię oliwę grecką????????), ale do niektórych rzeczy, nie wzgardzę również dobrą oliwą sansa (czyli taką z wytłoków oliwnych????). Bowiem nie używam oliwy tylko do sałatek????, surówek czy smażenia, ale także do zabiegów pielęgnacyjnych???? i sprzątania ????.
 

Zastosowanie oliwy z oliwek

Poniżej znajdziesz 5 moich nietypowych zastosowań oliwy????:
????wcieram odrobinę oliwy w skórki od paznokci – rewelacyjnie je zmiękcza
????w zimie❄, kiedy mam mocno przesuszone dłonie robię sobie 10 minutowy ⏰kompres z lekko podgrzanej oliwy (podgrzewam oliwę do temperatury ok. 40°C, dodaję kropelkę ulubionego olejku eterycznego np. cytrynowego, wcieram w dłonie i zakładam bawełniane rękawiczki na ok. 10 min)
????gdy w wyniku suchego powietrza mam denerwujące łaskotanie w gardle i suchy kaszel piję łyżkę oliwy????
????po uprzednim wyczyszczeniu płynem do mycia naczyń przecieram szmatką z odrobiną oliwy powierzchnie ze stali nierdzewnej – dzięki temu pozbywam się smug a powierzchnie pięknie się błyszczą???? (do tego zastosowania używam właśnie oliwy sansa – ze względów ekonomicznych????)
????gdy robię sos do sałatki i dozuję składniki łyżką????, ZAWSZE na początku dodaję oliwę – wówczas na łyżce tworzy się powłoka dzięki której pozostałe składniki łatwo odchodzą????
 
????Aby i w Twojej spiżarni nie zabrakło tego wspaniałego oleju, zapraszamy do naszej kategorii OLIWY.
 
 

 

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google