Suplementacja w diecie pupili - FAQ
Szczenięta, ze względu na dynamiczny wzrost i rozwój mają szczególne potrzeby żywieniowe. Warto w tym okresie wspomóc młody organizm odpowiednimi suplementami, np. Junior Optimal+, który zapewni prawidłowy rozwój szczenięcia, układu kostno - stawowego i zapewni prawidłową perystaltykę jelit, oraz Olej z wątroby dorsza (tran), który zawiera witaminę D.
Suplementy powinny być częścią codziennej diety psów starszych, które zmagają się głównie z problemami układu kostno - stawowego. Warto także zadbać o ich odporność. Z suplementów dla psich seniorów polecamy szczególnie Chondroline Senior, który poprawia trawienie i perystaltykę jelit oraz preparat MultiVitDog zawierający całą gamę witamin i minerałów.
Aby zapewnić swojemu kotu niezbędną ilość witamin, składników mineralnych i innych niezbędnych substancji odżywczych warto sięgnąć po suplementy. Polecamy preparat MultiVitCat, który jest bogaty w witaminy i minerały oraz preparat Tauryna. Dla ras dużych i olbrzymich polecamy także Małże nowozelandzkie, które ochraniają aparat ruchu kota.
Jeżeli Twój pies uwielbia aktywność fizyczną, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej suplementacji. Intensywny trening wiąże się ze zwiększonym ryzykiem kontuzji, a także obciążeniem stawów. Ważnym elementem każdego treningu jest również odpowiednia regeneracja. Suplementy, które powinny znaleźć się w diecie każdego psa sportowego to Chondroline Sport z dodatkiem czarciego pazura, który działa delikatnie przeciwzapalnie oraz preparaty z linii Powerdog: HMB+CA, BCAA i Isotonic Drink.
Większość naszych pupili to łasuchy, jednak zdarzają się też niejadki. Jak pobudzić apetyt takiego zwierzaka? Pomogą w tym produkty Pokusa, które świetnie dosmaczają karmę np. cała gama olejów (Olej z łososia, Olej omega-3 z dzikich ryb oceanicznych, Olej z kryla, Olej z wątroby dorsza -tran), Drożdże browarnicze, Vege Herbs&Fruits, Kryl lub Kryl z dodatkiem Żółtka. Należy jednak pamiętać, że żółtko jest wysokokaloryczne!
W przypadku chorej trzustki należy stosować u psa dietę niskotłuszczową i być z pupilem pod stałą opieką weterynaryjną, aby odpowiednio dobrał leki. Wspomagająco można również stosować suplementy, m.in. Taurynę, która ma działanie przeciwzapalne, Olej Omega-3, który jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz Ostropest, który regeneruje wątrobę i układ pokarmowy.
W przypadku zerwanych wiązadeł można wzmocnić psa preparatami: Małż nowozelandzki, Kolagen (warto wzbogacić go dodatkowo witaminą C), Chondroline Junior +HA,
Nie należy stosować w tym przypadku preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalnych ponieważ pies mógłby nadwyrężyć kontuzjowaną łapę.
W diecie psa z niedoczynnością tarczycy należy zadbać o naturalne źródło jodu: RDL BioAlga (jeśli zwierzę przyjmuje leki na tarczycę należy skonsultować dawkowanie z weterynarzem). Warto dodatkowo zastosować RDL Tauryna oraz kwasy omega np. Olej z łososia lub Olej Omega-3.
Dysplazja stawów biodrowych to częste schorzenie, które dotyczy nie tylko dużych i ciężkich ras, ale również mniejszych psów. Aby wspomóc pupila w walce z chorobą polecamy stosować preparat Chondroline Help+HA z kwasem hialuronowym i czarcim pazurem, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Przede wszystkim polecamy preparat Junior Optimal+. Później, tj. w wieku 7- 8 miesięcy preparat Chondroline Junior+HA lub Chondroline Junior (proszek) lub ChondroJunior (tabletki).
Jak sprawić, aby posiłki z karmy suchej były smaczniejsze i zdrowsze? Warto dodać do nich produkty, które świetnie dosmaczają karmę, np. Olej Omega-3, Żółtko jaja kurzego, Kryl.
Karmy mokre z linii Premium Selection są odpowiednikiem diety BARF. Karmy te posiadają 80% mięśnia szkieletowego i 20% podrobów, a jadłospis oparty jedynie na mięsie może powodować niedobory ważnych składników odżywczych. Aby taka karma była więc karmą pełnoporcjową, warto dodać do niej Olej z łososia lub Olej Omega-3, preparat MultiVitDog, Drożdże browarnicze oraz błonnik, np. Vege Herbs&Fruits.
Karmy Feel the Wild są karmami pełnoporcjowymi i nie wymagają dodatkowej suplementacji. Jeśli chcemy jednak wzbogacić dietę naszego pupila, możemy podawać mu olej i np. RDL Taurynę.
Jeśli chcemy, aby nasz pupil cieszył się dobrym zdrowiem i długim życiem, stosujmy suplementację codziennie i regularnie. Należy jednak pamiętać, że niektóre preparaty stosuje się jako kurację i należy podawać ją w takiej ilości, jaka jest wskazana na opakowaniu.
Najlepszy preparat do sierści jasnej/ białej i mieszanej to DiamondCoat SnowWhite & MixColor. Dodatkowo polecamy stosować Olej Omega 3.
Najlepszy preparat do sierści czarnej, czekoladowej, rudej będzie DiamondCoat DeepColor &SuperShine. Dodatkowo polecamy stosować Olej z kryla.
U psa w tym wieku warto zadbać o profilaktykę aparatu ruchu. Pomocny będzie tutaj preparat Chondroline Support+HA, który wzmacnia i uelastycznia ścięgna. W diecie takiego psa warto stosować Olej z łososia lub Olej z wątroby dorsza oraz podawać preparat multiwitaminowy np. MultiVitDog.
Nie należy łączyć ze sobą preparatów Chondroline. Nie należy także łączyć ze sobą DiamondCoat Biotin Max i DiamondCoat ShowMax. Należy unikać podawania preparatów mono, które już są w składzie mieszanek np. DiamondCoat, Chondroline czy BreedigiLine.
Tak, te preparaty można łączyć ze sobą. Ze względu na zawartość biotyny nie łączymy ze sobą DiamondCoat Biotin Max i DiamondCoat ShowMax. Najlepsze efekty uzyskamy natomiast przez podawanie DiamondCoat Biotin Max przez okres ok 5-6 tygodni, a dla podtrzymania efektu przez kolejne 3 miesiące DiamondCoat wersję ciemną lub jasną w zależności od umaszczenia zwierzęcia.
Tak, można. Należy jednak pamiętać, aby dostosować ilość kwasów Omega do diety zwierzęcia, aby nie przekroczyć zalecanych dawek.
Czystek to zioło, produkt naturalny. Najlepiej włączyć go do diety po ukończeniu 3 miesiąca życia zwierzęcia.
U tak młodych psów nie zaleca się podawania CBD. Wyjątkiem jest sytuacja szczególna i stosowanie zostało skonsultowane z lekarzem weterynarii.
Najlepsze efekty uzyskuje się przy podawaniu bezpośrednio do pyska, gdzie zostaje wchłonięty przez śluzówkę. Preparat można też wymieszać z pokarmem.