Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Świeży Oddech

Dzisiaj, 6 sierpnia, przypada Dzień Świeżego Oddechu

 
Dzień ten został ustanowiony po to, aby promować właściwą higienę jamy ustnej. Przy okazji tego dnia warto na chwilę się zatrzymać i przypatrzeć jak na co dzień dbamy o nasz świeży oddech i stan naszego uzębienia.

Halitoza

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust może być wynikiem niewłaściwej higieny, diety lub też innej choroby. Najszybszym sposobem na pozbycie się nieświeżego oddechu jest żucie gumy do żucia. Polecamy szczególnie gumy, w których cukier lub inny słodzik został zastąpiony ksylitolem.

Szczotkowanie zębów

Pamiętaj, że niwelowanie nieprzyjemnego zapachu z ust za pomocą gumy do żucia to działanie dobre tylko wtedy, kiedy nie mamy możliwości umyć zębów. Stomatolodzy zalecają, żeby szczotkować zęby po każdym posiłku, a już absolutne minimum wynosi 2x dziennie. Jednak samo szczotkowanie nie pomoże usunąć wszystkich pozostałości jedzenia z przestrzeni między zębowych – zalegające tam jedzenie w wyniku rozkładu może również wydzielać nieprzyjemny zapach. Po szczotkowaniu zębów należy zatem użyć dodatkowo nici dentystycznej, która dodatkowo utrudni tworzenie się kamienia nazębnego.

Nici dentystyczne z włókien bambusowych

W naszej ofercie znajdziesz nici dentystyczne MYeco Brush z włókien bambusowych i poliestrowych z aktywnym węglem, dodatkiem mięty i wegańskiego wosku. Zapakowane są w szklane pojemniczki a opakowanie wykonane zostało z papieru pochodzącego z recyklingu. Szczoteczkę, którą myjemy zęby powinno wymieniać się nie rzadziej niż 1x na 3 miesiące. Warto zatem zadbać o środowisko i wybierać szczoteczkę z rączką z bambusa – znajdziesz taką w naszej ofercie, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.  Jeśli pomimo odpowiedniego dbania o uzębienie ten problem występuje warto skonsultować go z lekarzem, gdyż może być efektem innych chorób.
 
Zobacz jakie produkty możesz kupić w kategorii HIGIENA JAMY USTNEJ.
Dużo zdrówka!

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google