
Choroba lokomocyjna pojawia się zazwyczaj podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem.
Nie jest to przyjemne uczucie i skutecznie potrafi zepsuć podróż.
W naszej ofercie znajdą Państwo produkty zapobiegające tej nieprzyjemnej dolegliwości - oferta skierowana jest zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Lizak o Smaku Pomarańczowym na Chorobę Lokomocyjną 8 g - Lily
LIZAK O SMAKU POMARAŃCZOWYM NA CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ Suplement diety Bezglutenowy i bez laktozy. Z witaminą C i imbirem. Bez dodatku cukru. Zawiera substancje słodzące. Stworzony na bazie erytrytolu. Masa netto: 8 g Opakowanie zawiera 1lizak. Składniki: Substancje słodzące: izomalt, erytrytol; regulatory kwasowości: węglany sodu, kwas cytrynowy; ekstrakt z kłącza imbiru; substancje wiążące: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, guma arabska; kwas L-askorbinowy (witamina C); naturalny aromat pomarańczy; barwnik: ekstrakt papryki; substancja słodząca: sukraloza. Zalecane dzienne spożycie: Dzieci powyżej 3-go roku życia: 1-3 lizaków dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zawartość w dziennej porcji: Składniki 1 lizak (8 g) RWS 3 lizaki (3 x 8 g) RWS Ekstrakt z imbiru (Zingiber officinale) 150 mg - 450 mg - Witamina C 20 mg 25% 60 mg 75% RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia witamin (dla osób dorosłych) Warunki przechowywania: Produkt przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed wilgocią i bezpośrednim nasłonecznieniem. Preparat powinien być przechowywany w sposób niedostępnym dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Podstawą prawidłowej diety jest zrównoważony sposób odżywiania. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Producent: 7Pharma Sp. z o.o. Al. K.E.N. 93 02-777 Warszawa
Czym jest choroba lokomocyjna ?
Choroba lokomocyjna inaczej kinetoza zazwyczaj pojawia się w dzieciństwie i w dorosłym życiu zanika. Czasami jednak cierpią na nią również dorośli - z badań wynika, że częściej kobiety niż mężczyźni.
Jakie są objawy choroby lokomocyjnej ?
Zazwyczaj kinetozie towarzyszy zespół różnych objawów, takie jak nudności, wymioty, ból głowy, zawroty głowy, brak apetytu - ogólne osłabienie organizmu. Czasami pojawia się również szum w uszach oraz nadmierna potliwość.
Choroba lokomocyjna dotyka każdego środka transportu - samochodu, autobusu, pociągu, samolotu - choroba powietrzna, statku - choroba morska.
Po odbytej podróży choroba lokomocyjna "odpuszcza" i dolegliwości ustępują. Do końca danego dnia można jednak odczuwać osłabienie.
Co jest przyczyną choroby lokomocyjnej ?
Szeroko przeprowadzone badania oraz analizy wskazują, że za kinetozę odpowiada wada błędnika, który odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi. Wysyłane są do mózgu sprzeczne informacje przez zmysł wzroku i ciało. Mózg rejestruje, że ciało znajduje się w spoczynku, natomiast wzrok wysyła informację o ruchu i prędkości. Ta sprzeczność powoduje, że nasz błędnik jest podrażniany, co z kolei prowadzi do wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości.
Jak leczyć chorobę lokomocyjną ?
Nie ma skutecznego lekarstwa, które by wyeliminowałoby kinetozę podczas podróży. na rynku znajdziemy jednak szereg różnych produktów, które zapobiegają i łagodzą objawy choroby lokomocyjnej, takie jak np. opaski przeciw mdłością czy też dla młodszych dzieci lizaki lokomocyjne.
Pomocne jest także poprawne ukierunkowanie się w pojeździe:
- z dala od osi kół
- przodem w kierunku jazdy
- unikanie intensywnych zapachów
- nie spożywanie napoi gazowanych
- nie spożywanie ciężkostrawnych posiłków
- skupienie wzroku na jednym punkcie
- w miarę możliwości robienie przerw w trakcie podróży