W tej kategorii znajdziemy produkty w opakowaniach ekonomicznych - większe gramatury i pojemności.
Jak oszczędzać na zakupach jedzenia?
Chyba najłatwiej oszczędza się na jedzeniu, bo to akurat może uczynić każdy. Nikt nie jest w stanie zrezygnować tak do końca z robienia zakupów spożywczych, gotowania i ogólnie rzecz biorąc zaspokajania apetytu, gdyż jedzenie jest podstawową ludzką potrzebą zapewniającą przeżycie, dlatego warto w ramach tej potrzeby poszukać jakichś oszczędności. Oszczędzanie na jedzeniu nie musi oznaczać codziennego zapychania się białym chlebem posmarowanym najtańszym pasztetem. Można odżywiać się smacznie i zdrowo, a jednocześnie naprawdę ekonomicznie.
Marnowanie jedzenia w Polsce
W pierwszej kolejności, zamiast zastanawiać się nad najtańszymi produktami spożywczymi i od razu rezygnować z kupowania wszystkiego, co kosztuje więcej niż pięć złotych za opakowanie, warto zrobić sobie mały rachunek sumienia i szczerze spojrzeć na swoje podejście do żywności i jej wykorzystywania. W polskich domach marnuje się gigantyczne ilości jedzenia. Ludzie gotują na zapas, a potem w ogóle tego nie przejadają, więc pozostałości po sosach, mięsach, rybie i sałatkach są normą w koszach. Powszechne jest też zbyt częste chodzenie na zakupy spożywcze. Nim człowiek zdąży przejeść chociażby połowę rzeczy kupioną poprzednim razem, już leci ponownie do sklepu spożywczego, bo jest to jednak jakaś forma rozrywki, którą trzeba sobie darować, jeżeli chce się myśleć o oszczędzaniu i - co też jest ważne - niemarnowaniu.
Zakupy żywności w sklepie internetowym
Opisywane na różnych stronach sposoby na oszczędzanie na jedzeniu bardzo często nakłaniają do robienia zakupów w internetowych sklepach i trzeba to przyznać, że jest to akurat całkiem niezły pomysł. Co prawda do takich zakupów "online" dolicza się koszty dostawy, ale zwykle przy przekroczeniu pewnej kwoty zamówienia dostawa staje się darmowa, a normalnie i tak kosztuje ona nie więcej niż kilka złotych. Robiąc zakupy przez Internet, człowiek staje się mniej podatny na umieszczanie w koszyku przypadkowych produktów. Wybiera to, co rzeczywiście planował i uwzględnił na liście. A dzięki temu oszczędzanie na jedzeniu odbywa się dosłownie samoistnie i bez większego wysiłku.