Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Zdrowa kobieta, zdrowa waga, zdrowa dieta

19 stycznia, obchodzimy Dzień Zdrowej Wagi Kobiet⚖????????.

Dla równowagi przydałby się również Dzień Zdrowej Wagi Mężczyzn????????, ale nie ma takiego dnia w kalendarzu????. Jedno jest pewne - bez względu na płeć, warto zadbać o swoją masę‼ A co to jest ta „zdrowa waga”? Krótko mówiąc, to waga, która nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Czyli na przykład, nie obciąża naszych narządów❤ ????czy też nie ogranicza nas w codziennych czynnościach.

Zdrowa waga

Dlatego jak zaczyna nam coś dokuczać, warto rozważyć czy nie popracować trochę nad swoim ciałkiem????????‍♀️ – i to dotyczy zarówno osób z za niską masą jak i z za wysoką.
Nie ma złotych remediów, na utrzymanie zdrowej wagi????????‍♀️. Przeróżne diety czy specyfiki mogą wprawdzie pomóc, ale należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie diet eliminacyjnych może w efekcie prowadzić do niedożywienia. Z kolei przyjmowanie suplementów często prowadzi do tego, że osoby je zażywające liczą, że suplement „odrobi” za nich całą pracę i rezygnują z innych ważnych czynników – i to jest zgubne.
 

Podstawą utrzymania zdrowej wagi na pewno jest:

???????? bardzo różnorodna dieta, bogata w wartościowe jedzenie, najlepiej przygotowane w domu, ze sprawdzonych produktów o wysokiej jakości????????
???????? codzienna dawka ruchu: spacery, gimnastyka itp.????????‍♀️
???????? odpowiednie nawodnienie????
???????? unikanie regularnego spożywania niezdrowych przekąsek, słodyczy????, alkoholu????
???????? eliminacja z diety wysoko przetworzonych produktów ????
???????? odpowiednia ilość snu????
Dużo tego….Ale naprawdę warto o to zadbać, bo prawidłowa masa ciała ma kluczowe znaczenie dla zdrowia???? i dobrego samopoczucia????????‍♀️.
A na koniec pół żartem pół serio????: „Jeśli czujesz się dziś szczupło, nie zepsuj tego i nie waż się”.
Najważniejsze, żebyśmy dobrze czuli się z naszą wagą!???????? Zapraszamy do kategorii KONTROLA WAGI ????????
 
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google