Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Cała prawda o kwasach tłuszczowych

15-12-2020

Jak to jest z tymi kwasami tłuszczowymi?

Często słyszymy, że powinniśmy spożywać kwasy tłuszczowe i że są one zdrowe. W większym bądź mniejszym stopniu każdy z nas jest w stanie wskazać, gdzie znajdziemy kwasy omega, tylko właściwie czym one są? Czy rzeczywiście warto je spożywać? Aby odpowiedzieć na te pytanie powinniśmy wrócić do początku i nieco zagłębić się w ten temat.

Z fizjologicznego punktu widzenia tłuszcz pokarmowy jest przede wszystkim źródłem energii niezbędnej do zapewnienia rozwoju i utrzymania prawidłowych funkcji organizmu. Pojęcie „tłuszcze pokarmowe” obejmują wszystkie lipidy w tkankach roślin i zwierząt, które możemy spożywać w postaci żywności. Tłuszcze pochodzenia naturalnego w większości zbudowane są z cząsteczki glicerolu i trzech cząsteczek kwasów tłuszczowych. To właśnie kwasy tłuszczowe powinny zwrócić naszą uwagę, gdyż to one decydują o właściwościach tłuszczu, czyli o jego cechach fizykochemicznych i roli fizjologicznej.


Jak dzielimy kwasy tłuszczowe?

W zależności od ich charakterystycznej budowy (ilości wiązań podwójnych w cząsteczce tłuszczu) kwasy tłuszczowe dzielimy na: nasycone (brak podwójnych wiązań) i nienasycone (podwójne wiązania są obecne). Jeżeli cząsteczka zawiera tylko jedno podwójne wiązanie w łańcuchu to możemy mówić o kwasach jednonienasyconych, a jeżeli podwójnych wiązań jest więcej to mówimy o wielonienasyconych kwasach tłuszczowych. Nasycone kwasy tłuszczowe są syntetyzowane w organizmie człowieka, więc ich dostarczanie z żywnością nie wydaje się być niezbędne. Dodatkowo ogólna zasada mówi, iż zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Biorąc pod uwagę te informacje wniosek nasuwa się sam: warto skupić się na suplementacji kwasów nienasyconych.

Dlaczego akurat Pharmovit? 

Zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz jest uzależniony od wielu czynników, tj. wiek, płeć, rodzaj, aktywność fizyczna czy stan fizjologiczny. Niezależnie od indywidualnych potrzeb naszego organizmu warto postawić na suplementację z Pharmovit®. „Czarnuszka Olej tłoczony na zimno” i „Wiesiołek Olej tłoczony na zimno” z najnowszej linii Clean Label do Pharmovit® idealnie się do tego nadają. Oba suplementy zawierają wysokie ilości wielonienasyconego kwasu linolowego (Omega-6) oraz jednonienasyconego kwasu oleinowego (Omega-9), dlatego też porównując różne produkty dostępne na rynku śmiało można stwierdzić, że oleje Pharmovit pod względem jakości znajdują się w ścisłej czołówce. Co ważne, produkty te nie zawierają glutenu, soi laktozy oraz są dostępne w miękkich kapsułach softgel, które są wyjątkowo przyjemne w użyciu: mają obły kształt, są łatwe do połknięcia, płynne wypełnienie kapsułki szybko jest wchłaniane, dzięki czemu organizm bez problemu może korzystać z dostarczonych składników. 

 

Dbamy o zdrowie i własną kieszeń

Zalecana przez producenta suplementacja to 2 kapsułki dziennie (1000 mg oleju), co oznacza, że w korzystnej cenie można uzyskać miesięczną suplementację nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Dobra jakość w dobrej cenie - to brzmi jak konkurencyjna oferta wśród suplementów diety.

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google