Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

MAGNEZ - Król Życia

02-06-2020

Magnez

Magnez jest jednym z najważniejszych minerałów występujących w organizmie człowieka. Jego rola jest trudna do przecenienia. Bierze udział w bardzo licznych procesach zachodzących w organizmie. Jest aktywatorem ponad 300 reakcji enzymatycznych.

Magnez odpowiada za procesy związane z wytwarzaniem energii w każdej komórce. Wpływa na homeostazę mineralną i strukturę kości. Reguluje pracę układu sercowo-naczyniowego i ciśnienie krwi. Wraz z wapniem reguluje skurcze mięśni (dlatego przy jego niedoborze odczuwamy skurcze). Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego. Wspomaga pracę wątroby, aktywuje witaminę D.

 

magnez

Wielu naukowców i ekspertów zgadza się, że większość ludzi na planecie nie przyswaja odpowiednich ilości magnezu. Innymi słowy, wszyscy mamy niedobór magnezu.

Dlaczego tak się dzieje?

Można wskazać kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. Ponieważ magnez, podobnie jak pozostałe minerały otrzymujemy tylko z wodą lub z pożywieniem. Rośliny muszą pobrać go z gleby, a następnie zjadając je, dostarczamy organizmowi magnez. Ale okazuje się, że w wielu regionach zawsze występowały gleby ubogie w magnez. I nawet jeśli gleba zawiera wystarczającą ilość tego minerału, ze względu na intensyfikację rolnictwa, rośliny zawierają  znacznie mniej tego minerału niż powinny. Jeśli mówimy o wodzie, to większość źródeł, z których otrzymujemy wodę, zawsze była uboga w magnez. Poza tym woda, której używamy obecnie, jest coraz intensywniej filtrowana, czyli oczyszczana również z minerałów.

Ponieważ magnez, podobnie jak wszystkie inne minerały potrzebne organizmowi dostarczamy tylko z zewnątrz, oznacza to, że warto przyjmować go dodatkowo, aby uzupełnić wymaganą ilość tego minerału.

I tutaj pojawia się pytanie, a jaki Magnez najlepiej przyjmować, kiedy i w jakich ilościach? To jest bardzo prawidłowo sformułowane pytanie, ponieważ Magnez nie jest prostym minerałem i wymaga szczególnej uwagi. Istnieje wiele różnych form Magnezu, ale nie każda z nich jest dobrze wchłaniana i przyswajalna przez nasz organizm.

Magnez najczęściej można spotkać w formie suchej w postaci tabletek i kapsułek. Każda sucha postać, aby móc się wchłonąć, musi najpierw ulec rozpuszczeniu - przejść w postać płynną. Wiele soli używanych przez producentów ma słabą rozpuszczalność, a niektóre z nich, nawet jeśli ulegają rozpuszczeniu, mogą wydzielać dużą ilość ciepła, co może być niekomfortowe lub powodować działania niepożądane.

 

magnez puromedica

 

Najbezpieczniejsza i najwygodniejsza  forma dla organizmu – to roztwór bez konserwantów. Jest to najbardziej naturalna forma, która łatwo i praktycznie całkowicie wchłania się w jelitach. Wchłanianie minerałów zachodzi na całej długości przewodu pokarmowego, ale głównie w jelicie cienkim. Substancje mineralne niezbędne dla organizmu, takie jak: potas, sód, fosfor, magnez, cynk i wiele innych - rozpuszczając się w wodzie, przenikają przez błonę śluzową jelit i są wchłaniane do limfy i krwi. Aktywna absorpcja przez komórki wymaga nośnika i nakładów energii, pasywna odbywa się w przestrzeni międzykomórkowej. Poprzez pasywne wchłanianie, do organizmu dostaje się większość minerałów, w tym Magnez.

Magnez Integral – jedyna na rynku europejskim postać jonowa magnezu bez konserwantów i dodatkowych substancji, w której dzięki zastosowaniu unikalnej technologii połączono formy organiczne i nieorganiczne co zapewnia maksymalne wchłanianie.

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google