Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Nasz ulubiony olej z czarnuszki

25-02-2020

Olej z czarnuszki siewnej

Olej z surowych nasion czarnuszki siewnej to jeden z bardziej praktycznych i smacznych sposobów na skorzystanie z jej prozdrowotnych właściwości. Czarnuszka dostarcza organizmowi wielu cennych składników, w tym głównie kwasów tłuszczowych. Charakteryzuje się także dużą zawartością antyoksydantów – w szczególności witaminy A i E. Na jej wysoką wartość odżywczą wpływ ma również duże stężenie kwasu linolowego i olejowego, obecność biotyny oraz minerałów takich jak cynk, selen i magnez. Olej z czarnuszki  siewnej ma miodową barwę, intensywny korzenny zapach i lekko gorzki smak, który związany jest z bogactwem zawartych w nim olejków eterycznych. Włączenie oleju z czarnuszki do swojej codziennej diety to inwestycja w zdrowie, urodę i dobre samopoczucie.

olej z czarnuszki

 

Proces powstawania oleju z czarnuszki

Olej pochodzący z naszej oferty tłoczony jest na bieżąco w małych partiach. Wysoka jakość surowców, z których powstaje oraz zoptymalizowany proces produkcji dostosowany do aktualnego zapotrzebowania, sprawiają, że olej jest zawsze świeży, ma głęboki smak i aromat. Olej z czarnuszki tłoczony jest na tradycyjnej prasie ślimakowej, która wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Sprzęt posiada stosowny certyfikat, na mocy którego może być wykorzystywany do produkcji spożywczej. Konstrukcja prasy pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad temperaturą tłoczenia. Produkcja odbywa się w sterylnych i profesjonalnych warunkach, jest przyjazna i bezpieczna dla środowiska oraz w pełni naturalna.

Sposób tłoczenia oleju z czarnuszki

Sięgając po olej z czarnuszki, zawsze wybieraj ten nierafinowany, tłoczony na zimno – taki właśnie jest nasz olej. Istnieje zasadnicza różnica między temperaturą zachowaną w procesie tłoczenia. Tłoczenie oleju na gorąco w 100°C powoduje redukcję zawartych w czarnuszce  kwasów tłuszczowych, przez co obniża wartości odżywcze produktu. Olej taki ma ciemniejszą barwę, mniej przyjemny smak i aromat. Olej z naszej oferty tłoczony jest na zimno w temperaturze maksymalnie 38°C. Tylko taki olej pozwala zachować wysokie stężenie składników odżywczych zawartych w nasionach czarnuszki. Olej nierafinowany, tłoczony na zimno przechodzi najkrótszy i zarazem najzdrowszy proces produkcji, dzięki któremu produkt zachowuje swój smak, aromat, kolor i konsystencję – zarówno wszystkie walory smakowe jak i zdrowotne.

olej z czarnuszki

Naturalny osad na dnie

Filtrowanie oleju z czarnuszki podczas produkcji przyczynia się do zwiększenia temperatury nawet do 70°C, co w efekcie prowadzi do redukcji zawartych w nim kwasów tłuszczowych. Aby zachować wszystkie walory surowca w oleju, poddawany jest on jedynie naturalnemu procesowi sedymentacji. Pojawiający się z czasem w jego wyniku na dnie butelki osad, to normalne i bezpieczne zjawisko, które wbrew pozorom nie świadczy o braku świeżości produktu, a o jego naturalnym procesie produkcji.

Pakowanie ma znaczenie

Olej z czarnuszki powinno się pakować wyłącznie w butelki z ciemnego szkła. Ciemny odcień szkła chroni przed działaniem światła słonecznego i utlenianiem produktu. Grube szkło przyczynia się do zachowania dłuższej świeżości oleju oraz lepszego smaku i aromatu. Butelki z naszym olejem wyposażone są dodatkowo w tzw. korki niekapki, które znacznie ułatwiają jego rozlewanie. Kwadratowy kształt butelek nadaje produktowi dodatkowo eleganckiej prezencji.

Korzyści ze spożywania czarnuszki

Olej z czarnuszki siewnej posiada bogaty skład – mieszankę cennych witamin i minerałów, które wspierają organizm w prawidłowym funkcjonowaniu i wywierają korzystny wpływ na urodę. Wystarczą zaledwie dwie łyżeczki dziennie dodane do sałatki, twarożku, zupy lub innego posiłku, aby odczuć efekty działania czarnuszki. Olej z czarnuszki wspomaga trawienie i reguluje metabolizm, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie, chroni organizm przed wolnymi rodnikami, obniża ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu, zmniejsza ryzyko nowotworów, miażdżycy i powstawania zakrzepów, wzmacnia odporność, zapobiega przeziębieniom, grypie, zapaleniom gardła i migdałków, skutecznie łagodzi objawy alergii i astmy, zmniejsza dolegliwości związane ze stanem zapalnym stawów i reumatyzmem, wzmacnia i nabłyszcza włosy,  ogranicza ich wypadanie oraz pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji. Olej z czarnuszki  siewnej to samo zdrowie. To naturalny produkt, który powinien wzbogacić dietę każdego z nas.

olej z czarnuszki prezentacja

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google