
Owoce stanowią bogate źródło potrzebnych człowiekowi składników i witamin. Na całym świecie lubiane są również za pyszny smak. Uwielbiają go nie tylko dorośli, ale także dzieci. Nic dziwnego, że istnieje tak wiele produktów bazujących na przetworzonej formie owoców. Jednymi z nich są ekologiczne octy wytwarzane według rygorystycznie określonych procedur. Do ich produkcji wykorzystuje się m.in. jabłka lub winogrona. Najwyższej klasy octy balsamiczne znajdziesz w katalogach sklepu MarketBio. Zapewniamy szeroki wybór produktów. Zamówisz je bez wychodzenia z domu w bardzo atrakcyjnej cenie.
MIODZIŚ Oxymel Łagodny Dla Dzieci 250 ml - Pasieki Sadowskich
MIODZIŚ OXYMEL ŁAGODNY DLA DZIECI Niepasteryzowany, niefiltrowany. Naturalnie fermentowany. Właściwości: - łagodniejszy smak, niż jego ognisty, “dorosły” odpowiednik - zachowuje wszystkie moce! - aż 20% miodu - swój kolor zawdzięcza dodatkowi kwiatu hibiskusa - idealna, łagodniejsza kompozycja miodu, octu, warzyw i przypraw - słodki Miodziś na etykiecie zachęca do zdrowych nawyków - idealny jako poranny szot na dobry dzień. Dla całej rodziny! Zawartość netto: 250 ml Składniki: macerat octu 80% (ocet jabłkowy, ocet gruszkowy, ocet z kwiatów czarnego bzu, kardamon, kurkuma, goździk, kwiat hibiskusa, cytryna, cebula, imbir, czosnek, pieprz cayenne), miód 20%. Warunki przechowywania: Przechowuj w ciemnym i chłodnym miejscu. Po otwarciu przechowuj w lodówce. Z czasem na dnie butelki może pojawić się osad, a u góry matka octowa, która jest naturalnym zjawiskiem. Wstrząśnij przed użyciem. Wartość odżywcza w 100 g produktu: Wartość energetyczna: 319 kJ/ 75 kcal Tłuszcz: <0,5 g - w tym kwasy tłuszczowe nasycone: <0,1 g Węglowodany: 19 g - w tym cukry: 17 g Białko: <0,5 g Sól: <0,01 g Producent: Miodziarze sp. z o.o. Srebrna 12B 09-411 Biała
Jak wykorzystać suszone owoce? 5 sprawdzonych sposobów
Lista najczęściej zadawanych pytań o ocet jabłkowy
Lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na pytania o ocet jabłkowy
Octy owocowe - właściwości
Lista owoców jest bardzo długa, a więc nikogo nie zdziwi fakt, że na sklepowych półkach można odnaleźć różnorodne octy: malinowe, śliwkowe czy też z aronii. Do najpopularniejszych należą odmiany z jabłek i winogron, czyli doskonale znane octy balsamiczne. Wszystkie wersje łączy przede wszystkim niebagatelny smak. Wyrazistość aromatu uderza podniebienie już przy pierwszym spróbowaniu, pozostając bardzo dobrze wyczuwalna. Niemniej warto podkreślić, że octom owocowym przypisuje się także pozytywny wpływ na ludzki organizm. Nie brakuje przykładów zastosowania ich w medycynie ludowej w przypadku wielu schorzeń.
Jak powstaje ocet owocowy?
Wiele różnych owoców, ale zbliżony proces produkcji. Ekologiczne octy można wytwarzać na dość podobnej zasadzie. Pierwszym krokiem jest przygotowanie wysokiej jakości produktu np. świeżych jabłek, które należy doprowadzić do formy pokrojonych kawałków lub pulpy. Pozwoli to na zachowanie wszystkich, korzystnych właściwości ukrytych w skórce oraz miąższu. Następnie po zalaniu wodą i dodaniu cukru dochodzi do procesu fermentacji. Jego czas bywa różny, wynosi od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Po wszystkim powstaje kwas octowy nacechowany posmakiem pierwotnie wykorzystanych owoców.
Ekologiczne octy
Na ostateczny smak octu wpływ ma w bardzo dużej mierze początkowy produkt. Dobór owoców można uznać za jeden z kluczowych elementów. Aromatyczne octy owocowe w sklepie MarketBio powstają na bazie składników pochodzących z ekologicznych upraw. Co to oznacza? W ten sposób można mieć pewność, że owoce są wolne od sztucznych modyfikacji lub szkodliwej chemii. Certyfikat w tym zakresie przyznają specjalne jednostki. Kontrolują nie tylko producentów, ale także sposób przetwarzania produktów oraz ich magazynowania i transportowania. Dopiero po spełnieniu wszystkich wymogów owocowe octy otrzymują specjalne certyfikaty.
Uzyskaj niepowtarzalny smak - wybierz octy od MarketBio
Octy to rzadziej używane produkty w kuchni, ale wcale nie musi tak być, ponieważ można wykorzystać je na wiele sposobów i tym samym zaskoczyć bliskich nowymi smakami. Z powodzeniem mogą służyć m.in. jako sekretny składnik sałatek. Dobrze sprawdzą się też w marynatach oraz licznych sosach. W kuchni śródziemnomorskiej chętnie wykorzystuje się je do różnego rodzaju mięsa. Dodajmy, że octy owocowe wybierane są także przez osoby przebywające na diecie, bo np. wersja z jabłek według wielu publikacji ma hamować apetyt. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z dietetykami MarketBio, którzy odpowiedzią na wszystkie pytania.