Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Cała prawda o kwasach tłuszczowych

15-12-2020

Jak to jest z tymi kwasami tłuszczowymi ?

  Często słyszymy, że powinniśmy spożywać kwasy tłuszczowe i że są one zdrowe. W większym bądź mniejszym stopniu każdy z nas jest w stanie wskazać, gdzie znajdziemy kwasy omega, tylko właściwie czym one są? Czy rzeczywiście warto je spożywać? Aby odpowiedzieć na te pytanie powinniśmy wrócić do początku i nieco zagłębić się w ten temat.

  Z fizjologicznego punktu widzenia tłuszcz pokarmowy jest przede wszystkim źródłem energii niezbędnej do zapewnienia rozwoju i utrzymania prawidłowych funkcji organizmu. Pojęcie „tłuszcze pokarmowe” obejmują wszystkie lipidy w tkankach roślin i zwierząt, które możemy spożywać w postaci żywności. Tłuszcze pochodzenia naturalnego w większości zbudowane są z cząsteczki glicerolu i trzech cząsteczek kwasów tłuszczowych. To właśnie kwasy tłuszczowe powinny zwrócić naszą uwagę, gdyż to one decydują o właściwościach tłuszczu, czyli o jego cechach fizykochemicznych i roli fizjologicznej.

Jak dzielimy kwasy tłuszczowe ?

  W zależności od ich charakterystycznej budowy (ilości wiązań podwójnych w cząsteczce tłuszczu) kwasy tłuszczowe dzielimy na: nasycone (brak podwójnych wiązań) i nienasycone (podwójne wiązania są obecne). Jeżeli cząsteczka zawiera tylko jedno podwójne wiązanie w łańcuchu to możemy mówić o kwasach jednonienasyconych, a jeżeli podwójnych wiązań jest więcej to mówimy o wielonienasyconych kwasach tłuszczowych. Nasycone kwasy tłuszczowe są syntetyzowane w organizmie człowieka, więc ich dostarczanie z żywnością nie wydaje się być niezbędne. Dodatkowo ogólna zasada mówi, iż zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Biorąc pod uwagę te informacje wniosek nasuwa się sam: warto skupić się na suplementacji kwasów nienasyconych.

 

Dlaczego akurat Pharmovit ? 

  Zapotrzebowanie organizmu na tłuszcz jest uzależniony od wielu czynników, tj. wiek, płeć, rodzaj, aktywność fizyczna czy stan fizjologiczny. Niezależnie od indywidualnych potrzeb naszego organizmu warto postawić na suplementację z Pharmovit®. „Czarnuszka Olej tłoczony na zimno” i „Wiesiołek Olej tłoczony na zimno” z najnowszej linii Clean Label do Pharmovit® idealnie się do tego nadają. Oba suplementy zawierają wysokie ilości wielonienasyconego kwasu linolowego (Omega-6) oraz jednonienasyconego kwasu oleinowego (Omega-9), dlatego też porównując różne produkty dostępne na rynku śmiało można stwierdzić, że oleje Pharmovit pod względem jakości znajdują się w ścisłej czołówce. Co ważne, produkty te nie zawierają glutenu, soi laktozy oraz są dostępne w miękkich kapsułach softgel, które są wyjątkowo przyjemne w użyciu: mają obły kształt, są łatwe do połknięcia, płynne wypełnienie kapsułki szybko jest wchłaniane, dzięki czemu organizm bez problemu może korzystać z dostarczonych składników. 

 

 

 

Dbamy o zdrowie i własną kieszeń

  Zalecana przez producenta suplementacja to 2 kapsułki dziennie (1000 mg oleju), co oznacza, że w korzystnej cenie można uzyskać miesięczną suplementację nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Dobra jakość w dobrej cenie - to brzmi jak konkurencyjna oferta wśród suplementów diety.

Dodatkowo przy zakupie zestawu obu olejów wiesiołek + czarnuszka Pharmovit oferujemy rabat 10%, zestaw dostępny jest tutaj:

https://marketbio.pl/wiesiolek-olej-tloczony-na-zimn-60-kaps-pharmovit.html#discount-product-set-list

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
opineo
ceneo
trusted-shops
google