Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Coś dobrego i zdrowego

24-02-2020

Coś dobrego

Rok 2019 upłynął pod znakiem ekologii. Rozumianej bardzo szeroko, jako świadomość Ziemi, pożywienia, kurczących się zasobów naturalnych. Nie ma chyba człowieka, który nie usłyszałby, że śmieciowe jedzenie szkodzi nie tylko jemu, ale i planecie. Szokujące są badania naukowe (np.: na zlecenie firmy Geigy Pharmaceutical Company ze  Szwajcarii), które  wykazują, że w płodach rolnych - warzywach, owocach i zbożach - jest teraz średnio o 25 proc., mniej witamin i minerałów niż w latach 80. Za ten stan środowiska odpowiada przede wszystkim  gatunek homo sapiens. Z coraz większymi obawami patrzmy więc na przyszłość dzieci.

Oznacza to, że nie ma wyjścia, dbając o zdrowie – swoje i swoich bliskich - musimy uzupełniać powstałe braki na różne sposoby. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, wzbogacających pożywienie. Jednak eksperci zajmujący się żywieniem podkreślają, że nic nie zastąpi natury. Substytuty nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania organizmu, a w nadmiarze mogą wręcz szkodzić.

Porcja Dobra

Nie dziwi więc gwałtowny rozwój rynku tzw. żywności funkcjonalnej i eko. Jej twórcy często stoją na stanowisku, że powrót do sprawdzonych surowców i tradycyjnych technologii przetwarzania pozwala na zachowanie większej ilości substancji odżywczych. Tego zdania jest m.in. Pure Life, producent  linii słodkich przekąsek „Porcja Dobra”, które pojawiły się na rynku na początku ubiegłego  roku. Właściciele firmy przyznają, że krok ten nie był podyktowany jedynie analizą rynku i biznesowymi pobudkami. Od dawna sami propagują zdrowy styl życia i chcą się tym dzielić z innymi. Stąd nazwa przekąsek „Porcja Dobra”, którą sami producenci zobowiązali się do tego by:

  • komponować słodycze w 100 proc. naturalne, których etykieta zamyka się w 2-4 składnikach (bez dodatku cukru i polepszaczy);
  • używać surowców tylko ze sprawdzonych upraw prowadzonych tradycyjnymi metodami, bez użycia sztucznych nawozów;
  • oprzeć proces przetwarzania (suszenia i rozdrabniania owoców) na technologii zapewniającej zachowanie substancji odżywczych w jak najwyższym stopniu;
  • promować ideę sharingu, czyli dzielenia się – wartościowym jedzeniem, dobrym słowem, pozytywną energią, zdrowym stylem życia.

Dwupak z krążkami

Jedną z najpopularniejszym przekąsek „Porcji Dobra” okazał się Dwupak. To przekąska, na którą składają się dwa owocowo-orzechowe krążki. Występują w trzech smakach i w zależności od tego w składzie mają tylko dwa, trzy, a maksymalnie cztery naturalne składniki.

porcja dobra kompozycja

Morelowo-orzechowe krążki to w 95 proc. suszone (bez użycia siarczanów) morele oraz w 5 proc. orzechy laskowe. Przekąski daktylowo-orzechowe, poza daktylami (85 proc.) i orzechami włoskimi (5 proc.), zawierają też bardzo zdrowy i niedoceniany w Polsce karob (10 proc.). W skład krążka owocowo-daktylowego wchodzą daktyle (54 proc.) jabłka (40 proc.) orzechy laskowe ( 5 proc.) i cynamon (1 proc). Poza wymienionymi  składnikami nie ma w nich nic więcej!

tir i porcja dobra

Owoce w Dwupaku sprowadzone do swojej odżywczej esencji są jak magazyny witamin i minerałów. Poszczególne kompozycje nie są przypadkowe. Opracowane zostały tak, by dostarczać najbardziej potrzebnych składników, szczególnie niezbędnych rozwijającym się, dziecięcym organizmom:

  • orzechy włoskie zaspokajają dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3, które są  najważniejszym budulcem komórek mózgu. Z kolei orzechy laskowe wyróżniają się dużą zawartością witaminy E, zalecaną w przypadkach anemii. Występujące w nich także witaminy z grupy B są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego. Orzechy to też znakomite źródło fosforu, który usprawnia pracę układu nerwowego. Są bogate w składniki wspomagające koncentrację  takie jak żelazo, wapń, potas, magnez i cynk.
  • jabłka obniżają zawartość tzw. złego cholesterolu LDL, są bogate w antyoksydanty (m.in. witaminę A i C, flawonoidy, cynk i selen), które przedłużają życie komórek. Występujące w nich pektyny wpływają na poczucie sytości i poprawiają przemianę materii, a wyjątkowy zestaw mikroelementów wspiera układ odpornościowy;
  • mało znany w Polsce karob to strączki drzewa, zwane często chlebem świętojańskim. Najcenniejszy odżywczo jest proszek karobowy, od wieków stosowany w medycynie naturalnej jako środek zapobiegający biegunkom u dzieci. Ma słodki smak (zawiera sacharozę), ale może być stosowany przez diabetyków.  Zawarte w nim polifenole, mają silne właściwości przeciwutleniające. Zaleca się go także w przypadku niedokrwistości.
  • Każdy więc, kto skusi się na Dwupak „Porcji Dobra”, może mieć pewność, że dostarcza  organizmowi wartościowych składników. Przekąska jest mała i doskonale nadaje się jako drugie śniadanie do szkoły albo małe słodkie „co nieco” na wycieczkę czy spacer.

 

Dobrokarta do Dwupaku

Słodycz suszonych owoców i orzechów pozwala na chwilę przyjemności i delektowania się smakiem. Ale nie przypadkowo w Dwupaku „Porcji Dobra” są dwa  krążki. Jeśli obok jest przyjaciel albo choćby nieznajomy towarzysz podróży, zawsze możemy się z nim podzielić. Zachęcają do tego też Dobrokarty dołączone do przekąski. Są to przesłania dobra na każdą chwilę i dla każdego. Zapisane na nich sentencje o tym, by cieszyć się chwilą, nie zapominać o ludziach obok, doceniać siebie i innych mają także wspierać  psychicznie  – „karmić duszę”.

dobrokarta porcja dobra

W tym zabieganym, stechnicyzowanym świecie brakuje nam dobrych słów i bezinteresownych gestów, stajemy się głodni pozytywnych emocji. Dobrokartę można komuś dać, albo niepostrzeżenie włożyć do czyjejś kieszeni, by kogoś pocieszyć albo okazać mu swoją sympatię. Jak się okazało Dobrokarty świetnie zostały przyjęte nawet wśród takich twardzieli jak tirowcy.

 

dobrokarta porcja dobra

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google