Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Ekologiczne pranie

18-08-2020

Eko pranie

Ekologia to temat, który powinien stać się bliższy każdemu z nas. Zachodzące w środowisku zmiany wymagają podjęcia inicjatyw, dzięki którym zatroszczymy się o naszą planetę, a przy tym o własne zdrowie. Proekologiczne podejście wbrew pozorom nie wymaga wielu wyrzeczeń i może wyrażać się pod niemal każdą postacią – choćby tak niepozornej czynności jak pranie.

Środki piorące

Na rynku dostępnych jest wiele środków do prania w zróżnicowanej postaci – płynów, proszków, kapsułek i innych. Uzupełniają je dodatkowo środki zapachowe, które najczęściej występują w formie płynów. Duży wybór to zaleta, a zarazem dylemat, który z produktów okaże się najlepszy dla konkretnych potrzeb użytkownika.

Jak wybrać dobry środek do prania?

Wybór odpowiedniego środka piorącego uzależniony jest od wielu czynników. Należy do nich z pewnością marka – ta konsekwentnie podtrzymywana w świadomości nabywców za pomocą różnych form reklamy z pewnością skłoni do zakupu niejednego konsumenta, który spotka oznaczony nią produkt na sklepowej półce. Niektórzy najbardziej będą liczyć się z ceną. Jedni postawią na oszczędność i wybiorą tańsze produkty, inni z kolei będą postrzegać cenę jako gwarant wysokiej jakości i zdecydują się na droższy zakup. Jeszcze inni będą z kolei poszukiwać satysfakcjonującej jakości, która idzie w parze z rozsądną ceną. Cena zawsze gra rolę, jednak to nie ona powinna odgrywać pierwsze skrzypce. W przypadku środków czyszczących to skład i ich wpływ na nasze zdrowie i środowisko powinien być dla nas najbardziej istotny. Ubrania mają bardzo bliski kontakt z ciałem, dlatego to, w czym je pierzemy powinno mieć dla nas znaczenie – nie z punktu widzenia ceny czy marki, a własnego bezpieczeństwa i poczucia komfortu.

Na co postawić?

Wybór środka do prania powinien opierać się przede wszystkim na jego składzie. Naturalny środek pozwoli zadbać o własne bezpieczeństwo, a jego stosowanie przyczyni się do ochrony środowiska.

Orzechy piorące

Każdy, kto chce postępować w zgodzie z naturą powinien wypróbować w praniu orzechy piorące. To suszone owoce z Indii bogate w saponinę – naturalny detergent wolny od syntetycznych i toksycznych składników. Orzechy piorące sprawdzą się do prania ręcznego i w pralce oraz jako uniwersalny środek czyszczący. Umieszcza się je w specjalnym woreczku, w którym wrzuca się je bezpośrednio do bębna pralki. Orzechy można wykorzystywać wielokrotnie, aż do momentu, gdy po przetarciu ich powierzchni palcem, przestaje pojawiać się na niej piana. Działają w bardzo delikatny sposób – są hipoalergiczne i nie zawierają sztucznych składników.

pranie eko

Płatki mydlane

Do ekologicznej puli środków piorących z pewnością zaliczają się również płatki mydlane. Są bardzo łagodne dla skóry, w tym niemowląt i dzieci. Można ich używać do prania ręcznego oraz w pralce w pełnym zakresie temperatur. Nadają się do wszystkich rodzajów tkanin. Wyprane w nich ubrania są czyste i świeże, a przede wszystkim wolne od alergenów i chemikaliów. To idealne rozwiązanie dla alergików.

eko pranie

Inne zamienniki

Orzechy piorące i płatki mydlane to środki, których właściwości klasyfikują je bezpośrednio w kategorii produktów piorących. Istnieją jednak jeszcze inne naturalne zamienniki detergentów, które posiadają wiele przeznaczeń, a jednym z nich jest czyszczenie ubrań. Jeśli posiadacie w swoim domu sodę kalcynowaną lub nadwęglan sodu, możecie z powodzeniem rozszerzyć ich zastosowanie i użyć ich do prania. Nie tylko odświeżą ubrania, ale i pomogą pozbyć się wyjątkowo uporczywych plam z herbaty i wina. Ich stosowanie wymaga zachowania ostrożności – są żrące i drażniące, jednak mimo to ulegają rozkładowi chemicznemu i nie szkodą środowisku. Soda i nadwęglan nadają się do czyszczenia wielu innych powierzchni – z ich pomocą można doczyścić na przykład przypalone garnki, ekspres do kawy i usunąć pleśń. Jeden produkt, wiele korzyści.

Natura to dobry wybór

Naturalne środki piorące to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych detergentów do prania i mydeł syntetycznych. Nie podrażniają delikatnej skóry i są skuteczne w usuwaniu nawet najtrudniejszych plam. Są pozyskiwane z naturalnych źródeł i nie wyrządzają szkód środowisku, dlatego też zasługują na miano ekologicznych środków. Warto rozważyć ich zakup i zminimalizować w ten sposób negatywny wpływ na środowisko związany z utylizacją detergentów.

ekologiczne pranie

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google