Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

16-06-2021

Gdy tylko zaczyna się sezon wiosenno-letni, zaczynamy poszukiwania filtrów ochronnych przed promieniowaniem UV dla naszej skóry. Warto w codziennej pielęgnacji sięgać po kremy z filtrami mineralnymi. Mineralne, czyli jakie? Bezpieczne!

Kremy z filtrami mineralnymi posiadają na tyle duże cząsteczki, że nie wchłaniają się one w naskórek, tylko tworzą płaszcz ochronny na jego powierzchni. Substancje te odbijają promienie słoneczne, nie wchodząc w żadną reakcję chemiczną. Często możesz spotkać ich drugą nazwę, która stosowana jest zamiennie, czyli filtry fizyczne. Filtry mineralne posiadają pełne spektrum ochrony, zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i przed promieniowaniem UVB. Są to substancje doskonale tolerowane przez skórę, także tę suchą i wrażliwą, co z pewnością jest dobrą informacją dla wszystkich tych, którzy po zastosowaniu filtrów chemicznych odczuwają na skórze pieczenie i szczypanie. Kolejną zaletą tych filtrów jest fakt, że są one bardzo stabilne i wykazują dość długą ochronę skóry, ponieważ pełnią swoją funkcję aż do momentu, kiedy nie zostaną zmyte ze skóry.

 

spf

 

Najpopularniejszymi substancjami wykorzystywanymi w filtrach mineralnych są: tlenek cynku i tlenek tytanu. Tlenek cynku, oprócz właściwości chroniących naszą skórę przed promieniowaniem UV, wykazuje również działanie przeciwzapalne. Tlenek tytanu, wykorzystywany w kosmetykach, jest nanocząsteczką, dzięki czemu jest to formuła w pełni bezpieczna do stosowania na nawet delikatnej i wrażliwej skórze dziecka.

Oprócz substancji ochronnych, w kosmetykach przeciwsłonecznych szukaj substancji pielęgnacyjnych, takich jak:

  • prebiotyki - które wspierają naturalną mikrobiotę skóry,
  • lanolina roślinna - zmiękcza i nawilża skórę,
  • oleje, jak makadamia, ze słonecznika czy słodkich migdałów - działają natłuszczająco, odżywczo i ochronnie,
  • masło SHEA - bogate w antyutleniacze
  • betaina z buraka cukrowego - silnie nawilża i chroni skórę przed utratą wody z naskórka.

 

W ofercie naszego sklepu znajdziesz najwyższej jakości filtry mineralne dedykowane dla dzieci, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystała z nich cała rodzina:

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google