Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Napój owsiany – idealny zamiennik mleka dla alergików

02-05-2022

Wśród wielu rodzajów napojów roślinnych, zwanych też mlekami roślinnymi, znajdziemy m.in. napoje owsiane, sojowe, czy też ryżowe i migdałowe. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy z nich – a więc napój owsiany. Napój owsiany doskonale uzupełni codzienną dietę wpisującą się w kanony zdrowego odżywiania – zarówno tę eliminującą laktozę, gluten, jak i tę tradycyjną.

  

Napój owsiany jest naturalnie bezglutenowy, jednak osoby uczulone na gluten oraz chore na celiakię powinny szczególną uwagę zwracać na ich oznakowanie. Owies, z którego produkowane jest mleko owsiane, bardzo często jest zanieczyszczone glutenem już na etapie zbiorów, produkcji lub przechowywania w magazynach z innymi rodzajami zbóż. Bezpieczeństwo zapewnia jedynie restrykcyjna kontrola jakości na każdym etapie produkcji, która pozwala uniknąć zanieczyszczenia tym alergenem.

napój owsiany

Dlaczego warto spożywać napój owsiany?

Napój owsiany to doskonała alternatywa dla zwykłego mleka – niezależnie od powodu z jakiego unikamy jego spożywania. Nie rezygnując z ulubionych potraw, do których niezbędny jest dodatek mleka krowiego, możemy w łatwy sposób ograniczyć spożycie uczulającej laktozy lub glutenu. Napój owsiany pozwala delektować się charakterystycznym, zbożowym smakiem w ulubionych produktach – naleśnikach, koktajlach, owsiance czy kawie. Mleko owsiane podnosi wartość odżywczą potraw, przy jednoczesnej niskiej kaloryczności oraz wyróżnia się niską zawartością tłuszczów nasyconych. Dobrej jakości napoje owsiane nie są również dosładzane, a  wszystkie węglowodany zawarte w napoju wynikają w 100% z ich naturalnej zawartości w nasionach owsa. Korzystne opinie na temat napojów owsianych nie są przesadzone! Mogą wiele zmienić w codziennej diecie i pomóc pozbyć się efektów nietolerancji pokarmowej. Bezpieczny napój owsiany, który powstaje z bezglutenowego owsa, zawiera w sobie wszystko to, co może zaoferować to popularne zboże.

Dla kogo jest napój owsiany?

Mleko owsiane polecane jest przede wszystkim osobom cierpiącym na nietolerancję glutenu oraz laktozy. Decydując się na zmianę swoich nawyków i odstawiając krowie mleko, możemy w prosty sposób ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości, które wynikają ze spożycia alergenów. Napój owsiany jest całkowicie wolny od glutenu, dlatego nie powoduje dolegliwości trawiennych u osób z nietolerancją lub alergią na to białko zbożowe lub u osób chorych na celiakię. Jednocześnie, choć napój ten przypomina mleko, nie zawiera składników potencjalnie nietolerowanych u wielu osób, a występujących w mleku – laktozy oraz białek mleka krowiego.  Nietolerancja laktozy jest spowodowana brakiem lub niedostateczną aktywnością laktazy, czyli enzymu, który odpowiada za rozkład tego cukru. Tym samym napój owsiany polecany jest alergikom i osobom z nietolerancją tych składników pokarmowych. Na odstawienie mleka decydują się też osoby na diecie wegańskiej, która nie pozwala im na spożywanie produktów odzwierzęcych i dla nich również wskazane są tzw. mleka roślinne.

napoje roślinne ocelio

Szeroki wybór napojów roślinnych

Wszyscy miłośnicy napojów roślinnych powinni też zwrócić uwagę na ich pozostałe rodzaje. W zależności od tego, z czego zostały wyprodukowane, będą charakteryzować się innym smakiem, aromatem i właściwościami. Jednym z najbardziej cenionych jest tzw. mleko migdałowe – czyli doskonały dodatek do kaw oraz deserów. Równie popularny napój sojowy znakomicie sprawdzi się jako element jadłospisu osób na diecie wegańskiej i bezlaktozowej. Na rynku dostępne są również pyszne napoje ryżowe. Produkowane z ekologicznego ryżu BIO, będą wysokiej jakości zamiennikiem mleka krowiego o delikatnym smaku i bez dodatku cukru. Wszystkie rodzaje napojów roślinnych idealnie komponują się z zupami mlecznymi, owsiankami, a także koktajlami czy deserami.

  

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google