Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Polska ekologiczna kasza gryczana niepalona od gospodarstwa z Międzylesia

02-11-2020

Ekologiczna Kasza Gryczana Biała

Stawiamy na najlepsze polskie lokalne produkty

Co to znaczy -  „produkt lokalny”?

Nasz produkt lokalny, to  znaczy, że od samego początku, czyli od momentu wysiewania do ziemi nasion gryki, które będzie wzrastać tworząc nową roślinę, poprzez zbiór i obłuskiwanie ziaren gryki w naszym młynie- kaszarni, aż po staranne ręczne pakowanie naszej białej kaszy gryczanej w ekologiczne papierowe torebki (które nie zanieczyszczą środowiska),wszystko znajduje się pod naszą troskliwą opieką i powstaje całkowicie od początku do końca u nas w Międzylesiu na Dolnym Śląsku.

kasza eko biała

Co to znaczy produkt ekologiczny?

Znaczy to, że podczas całego  procesu produkcji, począwszy od uprawy - czyli przygotowania pola pod zasiew, do zbioru gryki z pola oraz w późniejszej obróbce ziarna nie stosujemy:

- żadnej chemii rolniczej

- żadnych nawozów sztucznych

Cała produkcja jest certyfikowana przez jednostkę certyfikującą Ekogwarancja PTRE. Jesteśmy kontrolowani przez Inspetorów, którzy sprawdzają czy prowadzimy produkcję zgodnie z wymogami rolnictwa Ekologicznego.

Dokładamy wielu starań,  aby nasza kasza była jak najwyższej jakości zarówno pod względem finalnym, czyli wyśmienitego smaku, ale również czystej, ekologicznej uprawy w  polu, jak i bezpiecznego suszenia ziaren zwożonych do gospodarstwa ekologicznego prosto z naszych pól.  Nie używamy suszarni spalinowych, emitujących szkodliwe spaliny mogące przedostać się do żywności. W naszym gospodarstwie stosujemy delikatny i powolny proces suszenia ziaren za pomocą pieca opalanego drewnem z wymiennikiem ciepła. Dzięki powolnemu suszenie w temperaturze nie przekraczającej 45˚ C nasze ziarno doskonale kiełkuje – jest żywe!

kasza kiełkująca

 

Dlaczego nasza biała kasza gryczana jest zawsze świeża, pyszna  i wyjątkowa?

Kiedy otrzymujemy zamówienie na dostarczenie naszej kaszy do sklepu, każdorazowo przywozimy kaszę prosto z kaszarni i na bieżąco pakujemy ją ręcznie dla Państwa, tak aby nie oczekiwała zbyt długo stojąc w magazynach.

kasza ekologiczna niepalona

 

Dlaczego warto wybrać kaszę gryczaną białą?

Kasza gryczana biała jest zupełnie inna od kaszy gryczanej palonej, brązowej. Ta biała jest zdecydowanie delikatniejsza i łagodniejsza w smaku, ale przede wszystkim zdrowsza i bogatsza w składniki odżywcze. Na jej bogatsze właściwości odżywcze ma wpływ sposób jej wytwarzania. Kasza gryczana biała powstaje w wyniku delikatnego podsuszania nasion gryki do odpowiedniej wilgotności, a następnie jej obłuskania. Ta brązowa powstaje podczas podgrzewania, w wyniku czego ginie do 50% cennych wartości odżywczych.

 

Czym różni się gryka od kaszy gryczanej?

To często mylone i używane zamiennie zwroty, które oznaczają zupełnie co innego. Ziarno gryki to nasiono, które powstaje i jest wytwarzane przez roślinę, które otoczone jest twardą niejadalną w takiej postaci brązową łuską.

Kasza gryczana to już produkt spożywczy, który powstaje w naszej kaszarni poprzez obłuszczenie ,czyli pozbawienie ziarna gryki twardej łuski na kamiennych żarnach.

kaszarnia

 

Kasza gryczana cenne odżywcze źródło dla naszego organizmu.

Ekologiczna kasza gryczana biała to wyjątkowy lekkostrawny pokarm dostarczający wielu witamin i  mikroelementów. Ceniona za delikatny masłowo-orzechowy smak może być podstawą wielu dań serwowanych na słono jak i na słodko. Kasza posiada tak liczne zalety , że nie powinna być jedynie skromnym dodatkiem do drugiego dania, ale powinna na stałe zagościć w naszej kuchni i na naszych stołach.

Kasza gryczana zawiera dużą ilość potasu, witamin z grupy B- B1,B2,B6, PP. W ziarnach znajduje się również żelazo, cynk, krzem, wapń, magnez, a także spora ilość  witaminy E.

Co również ważne kasza gryczana jest świetnym źródłem błonnika i białka bezglutenowego (może być więc śmiało spożywana przez osoby z nietolerancją glutenu). Kasza gryczana co ważne nie zakwasza też organizmu. Istotne jest również, szczególnie dla osób chorych na cukrzycę, że nie tylko zawiera dużą ilość błonnika, ale ma niski indeks glikemiczny oraz pozytywnie wpływa na działanie insuliny w organizmie.

kaszarnia

kaszarnia

Kasza gryczana biała jako zamiennik jaj kurzych?

Tak okazuje się, że w kuchni kasza gryczana doskonale wiąże ciasto, więc można ją stosować jako zamiennik jaj kurzych.

 

pole gryki

kasza gryczana biała

inne produkty od podlskiego producenta Eko Smaki
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google