Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Przedstawiamy Aguantadore

19-03-2020

Aguantadora

Aguantadora to jedna z lepszych marek na Yerbowym rynku. Lecz zanim o niej, warto na samym początku zdać sobie pytanie czym tak naprawdę jest Yerba Mate ? Oczywiście na pewno NIE jest herbatą. Yerba Mate jest rośliną, z którego suszu można przygotować napar. Roślina ta pochodzi z rodziny ostrokrzewów, które występują w Ameryce Południowej. Wyróżnia ją od herbaty sposób obróbki, który jest mniej skomplikowany. Roślina ta występuje na ograniczonym obszarze, traktuje się ją praktycznie, a nie ceremonialnie. Opisywany napar w Ameryce Południowej jest spożywany wszędzie i jest kojarzony przede wszystkim ze spotkaniami. Nie trzeba specjalnie się umawiać, aby pić Yerbę.

Jedną z bardziej szanownych marek na yerbowym rynku jest Aguantadora. Yerby z tej firmy pochodzą od spółdzielni rolniczej Monte Carlo produkującej Yerba Mate od 1930 roku. Warto zaznaczyć, że jest to marka, która stawia na jakość, a nie na ilość. Postanowili zostać małym producentem, aby smak Yerby i sposób obróbki był jak najbardziej dopracowany.

 

yerba mate aguantadora

Dzięki temu Aguantadora na targach Caminos y Sabores w Argentynie zdobyła nagrodę najlepszego produktu. Ich bogate doświadczenie pozwala na tworzenie wielu odmian yerb. Obecnie możemy spotkać Aguantadore:

  • tradicional, klasyczny produkt z patyczkami.
  • despalada, sin palo, czyli bez patyczków. Odmiana mocno pobudzająca.
  • suave, charakteryzuje się zmniejszoną cierpkością i lekkim działaniem pobudzającym.
  • compuesta herbas, ziołowa mieszanka, którą można pić na ciepło, jak i na zimno.
  • cocido, czyli Yerba Mate w saszetkach.
  • Lienzo, jest to worek suszu Aguantadora Elaborada, w nawiązaniu do tradycji.

Ostatnio nowością robiącą furorę jest Aguantadora Energia. Ilość zawartej w niej kofeiny jest bardzo wysoka, dzięki temu jest mocno pobudzająca. Zbiory odbywają się w środku argentyńskiego lata po to, aby ilość kofeiny w listkach była jak najwyższa. 

Firmę Aguantadora wyróżnia na tle innych marek  proces obróbki. Polega on na sezonowaniu Yerby, aż 18 miesięcy, następnie produkty Aguantadora są przepuszczane przez ogień tuż po zbiorach, aby nie fermentowały. Suszone są wyłącznie gorącym powietrzem, dzięki temu są wolne od dymu (sin humo).

Jakie właściwości otrzymujemy pijąc Yerbe?

Przede wszystkim pobudza, łagodzi poczucie głodu, przyspiesza metabolizm, wspomaga proces odchudzania, posiada właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne. Ponadto zawiera cenne witaminy i minerały, jest zdrową alternatywą dla kawy, bez skutków ubocznych, jest przyjazna dla Wegan.

 

yerba mate aguantadora

Yerba Mate przeznaczona jest dla każdej grupy wiekowej. Często jest pita przez sportowców tj. Messi, Neymar, Luis Suarez, Diego Maradonna. Innymi słynnymi mateistami są np. Papież Franciszek, czy Barack Obama. Z kolei polscy to: Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, czy Krzysztof Piątek. Z roku na rok Yerba staje się coraz bardziej popularna.

Dodatkową ciekawostką jest to, że jest to narodowy napój Argentyny oraz Urugwaju.

My jako polsko- argentyńska firma, która powstała z pasji do Ostrokrzewu Paragwajskiego. Staramy się propagować Yerbowy styl życia. Importujemy produkty najwyższej jakości, prosto z serca Yerbowego rynku. Dostarczamy unikatowe i markowe akcesoria.

 

yerba mate aguantadora

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google