Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Zmęczenie i stres? Ashwagandha!

17-02-2022

Na co dzień każdy z nas spotyka się z sytuacjami, które wywołują stres. Może on być wynikiem pojawienia się bodźców pozytywnych, jak i negatywnych. O ile te pozytywne mobilizują nas do działania, to negatywne wręcz przeciwnie – blokują nas. Stres negatywny uniemożliwia logiczne myślenie oraz zmniejsza koncentrację. Odbija się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym, prowadząc często do pojawienia się kłopotów ze snem, lęków czy nerwicy. Stresu przewlekłego, utrzymującego się przez dłuższy okres czasu nie można bagatelizować, ponieważ może przyczynić się do rozwinięcia poważnego schorzenia, jakim jest depresja. Sytuacjom stresującym rzadko kiedy możemy zapobiec. Możemy za to skutecznie niwelować objawy stresu.

 

ashwaghanda

 

Co to jest ashwagandha i jak działa?

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, Super Labs  stworzyło suplement diety bazujący na sproszkowanym korzeniu ashwagandhy – rośliny uważanej od czasów starożytnych za remedium na wiele problemów zdrowotnych. Żeń-szeń indyjski, bo tak nazywana jest także ashwagandha, stanowi filar tradycyjnej medycyny indyjskiej Ajurwedy, której celem jest wspieranie ciała  i umysłu. Starożytne ziele pomaga dzisiejszemu człowieku w radzeniu sobie ze stresem i ogarniającą frustracją, a także łagodzi objawy lęku czy rozwijającej się depresji. Ashwagandha przyczynia się do budowania odporności organizmu na czynniki stresowe, pomaga także w utrzymaniu dobrego samopoczucia i wspiera organizm w stanach przewlekłego zmęczenia. Poprawia koncentrację oraz wspiera procesy zapamiętywania i ułatwia zasypianie.

Żeń-szeń indyjski jest adaptogenem – naturalną i bezpieczną substancją, która ułatwia przystosowanie organizmu do niesprzyjających warunków środowiskowych. Walka ze stresem i jego skutkami to jednak nie jedyne zalety stosowania żeń-szenia indyjskiego. W korzeniu ashwagandhy znajduje się wiele związków, którym przypisuje się właściwości lecznicze. Witanolidy odpowiadają za obniżanie ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, wykazują również działanie antybakteryjne oraz antyseptyczne. Obecne w żeń-szeniu aminokwasy i przeciwutleniacze niwelują wolne rodniki, zmniejszając ryzyko rozwinięcia się wielu schorzeń. Wśród licznych właściwości ashwagandhy na uwagę zasługuje również zwiększanie siły i masy mięśniowej oraz podnoszenie wytrzymałości. Ashwagandha wpływa również na szybszą regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym.

Jak stosować ashwagandhę?

Szerokie spektrum działania ashwagandhy sprawia, że może po nią sięgnąć niemal każdy. Wyjątkiem są kobiety karmiące i ciężarne, które nie powinny sięgać po preparaty zawierające ashwagandhę. Żeń-szeń indyjski jest ziołem, dlatego warto pamiętać, że tak jak i  w przypadku innych ziół, należy korzystać z jego dobrodziejstw z umiarem. Przy wyborze suplementu, warto wziąć pod uwagę dogodną dla nas formę preparatu, jak i to, czy preparat, którym jesteśmy zainteresowani został poddany standaryzacji. Firma Super Labs  stworzyła standaryzowaną (standaryzacja określa dokładnie ilość składnika czynnego w danej kapsułce) na obecność witanoloidów ashwagandhę w wygodnej formie kapsułek. Jedna kapsułka dostarcza 200mg ahwagandhy standaryzowanej na 5% witanolidów. Dopuszczalna dobowa porcja witanolidów wynosi 10mg i taką porcję znaleźć można już w jednej kapsułce ashwagandhy Super Labs. Żeń-szeń indyjski stosować można z powodzeniem przez dłuższy okres czasu, należy jednak pamiętać, żeby po dwóch miesiącach ciągłego stosowania zrobić 4 tygodniową przerwę – organizm ludzki w łatwy sposób przyzwyczaja się do przyjmowanych preparatów przez co ich działanie może stać się z czasem mniej skuteczne.

 

 

Powyższy artykuł, nie jest poradą medyczną. Wszelkie informacje zawarte na stronie internetowej są dostarczane wyłącznie do celów edukacyjnych i nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej udzielanej przez lekarza, ani też nie stanowią rekomendacji jakiegokolwiek określonego sposobu leczenia.

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google