Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Na czym polega dieta niskowęglowodanowa i czy naprawdę trzeba odstawić wszystkie słodycze ?

14-01-2021

Dieta ketogeniczna, na czym właściwie polega?

Diety odchudzające są stosowane przez ludzi od zawsze. Chęć posiadania nienagannej sylwetki sprawia, że ludzie potrafią zmienić swoje nawyki żywieniowe z dnia na dzień. Nie zawsze jednak dieta musi kojarzyć się tylko i wyłącznie ze zmianą sylwetki. Stosuje się je również przy różnego rodzaju schorzeniach, a także w celu oczyszczenia organizmu. Do tego służy między innymi dieta ketogeniczna. Jest to dieta, której stosowanie skutkuje zmniejszeniem tkanki tłuszczowej i poprawą prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, równocześnie zapobiegając zawałom serca czy udarom i pomagając w leczeniu nadciśnienia czy cukrzycy. 

Dieta ketogeniczna zakłada niskie spożycie węglowodanów, które są zastąpione tłuszczami. Tłuszcze powinny stanowić od 70% do 80% całodobowego zapotrzebowania, białko od 15% do 25%, zaś węglowodany jedynie do 5%. Dieta ta ma „przestawić organizm” na pobieranie energii z tłuszczów, dzięki czemu pozbywamy się go i chudniemy. Osiągamy dzięki temu stan ketozy.

Czym jest ketoza? 

Ketoza to proces rozpadu tłuszczów. W wyniku powstania ketozy stężenie ciał ketonowych we krwi jest dużo większe niż stężenie glukozy. Spożywane w posiłkach tłuszcze i tkanka tłuszczowa są przekształcane w energię, z której korzysta nasz organizm. Odżywianie wewnętrzne tłuszczami zawartymi w tkance tłuszczowej, powoduje zmniejszenie uczucia głodu w organizmie. Spożycie większej ilości węglowodanów może spowodować zatrzymanie stanu ketozy, więc jedna kromka chleba na kolację, może niekorzystnie wpłynąć na efekty diety danego dnia.

Co jeść na diecie keto? 

 

Podstawowym składnikiem diety ketogenicznej jest każdego rodzaju tłuste mięso, które należy przygotowywać na najzdrowszych tłuszczach. Tłuszcze można dostarczać nie tylko poprzez mięso, olej kokosowy, olej rzepakowy, oliwę z oliwek, a także za pomogą orzechów, ryb, serów czy owoców morza. Również dozwolone jest spożywanie jajek oraz warzyw takich jak awokado, brukselka, brokuły. Nie zaleca się spożywać warzyw i owoców, które z natury mają w sobie dużo cukru, a także węglowodanów np. bananów, ziemniaków, batatów, kasz, makaronów, pieczywa czy ryżu. Wegetarianie mają nieco trudniej, jednak przejście na wegetariańską dietę keto nie jest niemożliwe. Swoją dietę mogą oprzeć przede wszystkim na oleju kokosowym, lnianym, z awokado czy różnego rodzaju serach i masłach.

A co ze słodyczami? 

W diecie keto, należy niestety zrezygnować ze spożywania słodyczy, chyba że znajdzie się dobry odpowiednik. Takich odpowiedników nie trzeba długo szukać, ponieważ posiadamy go w naszym sklepie. Produkt z bardzo prostym i dobrym składem. Cala tabliczka ma 0,8 g cukru pochodzącego naturalnie z zawartego w niej kakao. Ketolada, to gorzka czekolada, która nie zawiera dodatku cukru. Składa się tylko z dwóch składników:  

  • kakao (masy kakaowej i masła kakaowego) w 60%
  • erytrytolu w 40%

 

Jej pyszny słodki i kakaowy smak, sprawia, że idealnie zaspokaja chęć na słodycze, a przy tym idealnie wpasowuje się w zasady keto diety. Czekolada gorzka Ketolada bez dodatku cukru jest dedykowana nie tylko osobom będącym na keto diecie, unikającym cukru oraz zbędnych dodatków w pożywieniu takich jak konserwanty, emulgatory, aromaty, barwniki. Jest to produkt, po który śmiało mogą sięgać również diabetycy.

Czekolada na wiele sposobów!

Ketoladę można spożywać osobno jako przekąskę lub może stanowić pyszny dodatek do keto deserów. Dzięki temu, że nie zawiera dodatku cukru, możemy sięgać po nią w sytuacji, gdy pojawi się niespodziewany głód. Czekolada będzie również świetną przekąską dla osób nie będących na diecie keto. Można dodać ją do ketoladowych babeczek lub można zrobić z niej pyszną polewę na ketowypieki, lub zetrzeć na tarce jako posypkę. Teraz kiedy dla coraz większej ilości osób ważne jest świadome odżywianie oraz bycie "fit", warto w swojej szafce mieć taki produkt, który będzie zdrową alternatywą dla wszelkiego rodzaju popularnych słodyczy i naszą tajną bronią przed nagłym głodem cukrowym występującym zwłaszcza wieczorem! 

 Wybieraj świadomie!

Dieta ketogeniczna jak każda inna dieta ma swoje zalety oraz wady. Jest ona jednak bardzo wymagająca i aby osiągnąć jakiekolwiek efekty, należy w pełni trzymać się jej zasad. Przed podjęciem decyzji o przejściu na jakąkolwiek dietę, zaleca się wcześniej ocenić swój stan zdrowia z pomocą badań i lekarza. Również wybierając plan żywieniowy najlepiej jest zasięgnąć porady wykwalifikowanego dietetyka. Jak wiadomo, żadna dieta nie powinna być karą i pomimo zmiany swojego sposobu żywienia, niekoniecznie musimy rezygnować z codziennych przyjemności. Czekolada Ketolada jest sprzymierzeńcem nie tylko osób, które decydują się przejść na dietę ketogeniczną, ale również osób, które swoje codzienne posiłki wybierają w myśl zasady "wiem co jem". 

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google