Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Przyprawa do piernika – która najlepsza?

16-11-2022

Do Świąt Bożego Narodzenia, zostało już niewiele czasu. Niespełna miesiąc przed wieczerzą wigilijną to idealny czas na nastawienie ciasta na staropolski piernik, które według kulinarnej tradycji wymaga leżakowania. Pamiętaj, że nie ma dobrego piernika i pierniczków bez dobrej przyprawy do piernika.

W dobrej przyprawie do piernika powinny znajdować się wysokiej jakości przyprawy korzenne, takie jak cynamon (najlepiej bardzo aromatyczny cynamon cejloński), imbir, goździki, kardamon, anyż, ziele angielskie, pieprz czarny, gałka muszkatołowa

W sklepach dostępne są różne przyprawy korzenne dedykowane do wypieku tego świątecznego ciasta. Ich ceny są różne a zaczynają się już nawet od 0,8 zł za 10 gramów!

przyprawy

Dlaczego zatem w naszym sklepie przyprawy do piernika są droższe a ich cena waha się między 2,5 zł do 3,4 zł za 10 gramów (w zależności od marki)?

Po pierwsze dlatego, że w naszym sklepie znajdziesz tylko przyprawy do piernika, w których składzie są same ekologiczne przyprawy – a wiadomo ich uprawa jest zdecydowanie droższa.

Po drugie – i to chyba najważniejsze – w przyprawach do piernika, które sprzedajemy nie znajdziesz pustych, bezsensownych wypełniaczy – takich jak mąka pszenna, cukier, kakao, cykoria….itp.

Znajdziesz w nich za to takie wyrafinowane, egzotyczne składniki jak ekologiczna skórka cytrynowa czy pomarańczowa.

Jeśli zaś preferujesz ekonomiczne rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb i posiadasz młynek do kawy albo urządzenie typu Thermomix to zdecydowanie najtańszą przyprawę do piernika możesz zrobić własnoręcznie. Wystarczą wysokiej jakości poszczególne przyprawy dopasowane do osobistych preferencji smakowych i gotowe!

Udanych wypieków!

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google