Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Jak zwalczać rozstępy?

28-07-2022

Spis treści

Co to są rozstępy?

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Jak pielęgnować skórę z rozstępami?

Bibliografia

 

Co to są rozstępy?

Rozstępy powstają wtedy, gdy nasz skóra się rozciąga, a włókna kolagenowe ulegają rozerwaniu. Mogą pojawić nie tylko w trakcie gwałtownego, ale też stopniowego rozciągania skóry. Są rodzajem blizny ułożonej prostopadle do kierunku rozciągania. W fazie początkowej rozstępy są czerwone i lekko wyniosłe, mogą też powodować dyskomfort w postaci swędzenia. Następnie zmieniają kolor na sinoczerwony i wydłużają się, aby w końcu przekształcić się w rozstępy białe, przypominające blizny.

Rozstępy są problemem występującym bardzo często. Szacuje się, że aż 70% kobiet (w tym aż 90 % kobiet w ciąży) i  40% mężczyzn zmaga się z tym problemem. Najczęściej rozstępy występują na brzuchu, piersiach, pośladkach, ale także w okolicy krzyżowo-lędźwiowej oraz na kończynach górnych i dolnych. [1]

 

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Przyczyny powstawania rozstępów są złożone. [2] Powszechne jest myślenie, że rozstępy dotyczą kobiet w ciąży, ale tak naprawdę jest wiele innych czynników sprzyjających ich powstawaniu. Najważniejsze z nich to:

  • Zmiany hormonalne takie, jak ciąża i okres dojrzewania
  • Szybki wzrost u nastolatków
  • Gwałtowne wahania wagi
  • Zaburzenia tkanki łącznej
  • Niektóre predyspozycje genetyczne
  • Długotrwałe leczenie glikokortykosteroidami

 

Jak pielęgnować skórę z rozstępami?

Nie ma jednego skutecznego sposobu zapobiegania powstawaniu rozstępów. Aby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia powinniśmy dbać o prawidłową dietę, aby nie dopuszczać do nagłych wahań wagi i rozciągania skóry. Zewnętrznie pamiętajmy o prawidłowym nawilżaniu skóry. To jest również bardzo ważny element pielęgnacji, kiedy rozstępy już się pojawią na naszej skórze. Niestety, jak każda blizna są trwałe, ale możemy sprawić, że będą mniej widoczne.

Dobrym wyborem do pielęgnacji skóry z bliznami i rozstępami będzie specjalistyczny olejek wygładzający Optima Natura OILS & THERAPY.  Jest to całkowicie naturalny produkt na bazie naturalnych olejów (ze słodkich migdałów, arganowego, z nasion makadamia, ze słonecznika, z kiełków pszenicy oraz oliwy z oliwek). Preparat pozostawia na skórze delikatny ochronny film i daje długotrwały efekt nawilżenia. Składniki produktu rozjaśniają, spłycają i zmniejszają blizny i rozstępy, które już istnieją, oraz zmniejszają prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Co więcej, olejek Optima Natura przeciwdziała starzeniu się komórek skóry, dzięki czemu dłużej zachowuje ona prawidłową jędrność i elastyczność. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, olejek należy stosować dwa razy dziennie przez co najmniej trzy miesiące na osuszoną lub lekko wilgotną skórę bioder, brzucha, piersi, ud oraz pleców. [3]

 

 

Bibliografia

[1]Źródło: Puls Medycyny; https://pulsmedycyny.pl/nowoczesne-leczenie-rozstepow-i-cellulitu-880327

[2]Źródło: https://podyplomie.pl/ginekologia/26819,rozstepy

[3]Źródło: https://www.medonet.pl/zdrowie,wymagajaca-skora-ciala--jak-ja-odpowiednio-pielegnowac-,artykul,72746067.html

 

 

 

 

 

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google