Szybki kontakt: +48 71 727 62 40, sklep@marketbio.pl

Woda z sokiem z cytryny – warto ją pić codziennie!

15-07-2020

Woda z sokiem cytryny – jakie korzyści zaoferuje nam w okresie letnim?

W ostatnim czasie możemy przeczytać wiele ciekawych informacji na temat regularnego spożywania wody z sokiem cytrynowym. Miksturze tej przypisywane są liczne właściwości korzystne dla naszego organizmu. Czy woda z sokiem cytryny naprawdę wspomaga odchudzanie? Czy jest to odpowiedni sposób na oczyszczanie organizmu? W tym miejscu postaramy się opowiedzieć więcej o wszystkich korzyściach wynikających z regularnego picia wody z sokiem z cytryny na lato.

Jakie korzyści oferuje woda z sokiem z cytryny na lato?

Mikstura dostarcza do naszego organizmu wielu cennych mikroelementów, takich jak: witamina C i witamina E, witaminy z grupy B, potas, sód, żelazo, magnez oraz beta-karoteny. Znajdują się tutaj również olejki eteryczne oraz bioflawonoidy. Sok z cytryny stanowi zatem prawdziwą skarbnicę cennych witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Liczne właściwości odżywcze sprawiają, że woda z sokiem cytryny na lato staje się coraz popularniejszym napitkiem stosowanym każdego dnia. Wodę z sokiem cytrynowym warto wypić zwłaszcza rano, ponieważ mikstura dostarcza energii i pobudza do działania. Dzięki temu, może być dużo zdrowszym zamiennikiem dla kawy lub napojów energetycznych.

sok z cytryny

Sok z cytryny a odchudzanie

W sieci możemy znaleźć wiele źródeł, które podają, że woda z sokiem cytryny wspomaga odchudzanie organizmu. Czy jest to prawda? No cóż, niewątpliwie sok z cytryny zawiera w sobie mikroelementy, które są pomocne przy pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Mamy tu naturalny błonnik, który usprawnia przemianę materii, a także składniki, które oczyszczają nasz organizm z toksyn, co z kolei przyczynia się do lepszego funkcjonowania całego układu pokarmowego.

Oczywiście samo picie wody z sokiem cytryny nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Wciąż należy pamiętać o odpowiedniej diecie oraz aktywności fizycznej. Mikstura może stanowić doskonałe uzupełnienie kuracji, dzięki czemu, oczekiwane efekty można uzyskać nieco szybciej.

Oczyszczanie organizmu wodą z sokiem cytryny

Wielu ludzi żyje w ciągłym pośpiechu i nie zwraca dostatecznej uwagi na spożywane przez siebie produkty. Dołóżmy do tego długotrwały stres, który stopniowo dezorganizuje pracę organizmu. U wielu osób pojawia się chroniczne zmęczenie i brak energii do działania. Częstą przyczyną tego problemu są toksyny, które zalegają w organizmie. Jak się okazuje, woda z sokiem cytryny to dobry sposób, aby pozbyć się szkodliwych toksyn i oczyścić układ pokarmowy z niepożądanych substancji. Regularne picie wody z cytryną podnosi poziom energii i zapewnia lepszą witalność.

Wpływ wody z sokiem cytrynowym na urodę

Opisując liczne właściwości wody z sokiem cytryny, nie sposób nie wspomnieć o korzystnym wpływie tej mikstury na urodę. Regularne picie mikstury pozwala lepiej nawodnić organizm oraz dostarczyć niezbędnych mikroelementów, potrzebnych do odżywienia skóry oraz włosów. W związku z tym, sok z cytryny jest powszechnie wykorzystywany w naturalnych kosmetykach nawilżających oraz oczyszczających. Zdaniem niektórych specjalistów, regularne picie wody z sokiem cytryny opóźnia również procesy starzenia, ze względu na redukowanie stresu oksydacyjnego.

sok z cytryny

Woda z sokiem cytryny – warto ją pić codziennie!

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym atucie: woda z sokiem cytryny na lato jest po prostu bardzo smaczna, a zarazem orzeźwiająca! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w miksturze wykorzystać także inne cytrusy, miętę czy wanilię, tworząc w ten sposób domową lemoniadę. Taki napój w formie schłodzonej jest niezwykle pomocny w gaszeniu pragnienia w gorące dni.

Biorąc pod uwagę liczne właściwości odżywcze wody z sokiem cytryny, warto taką miksturę pić codziennie. Wystarczy jedna szklanka dziennie, aby szybko zauważyć korzystne efekty. Polecamy ją spożywać rano, przed pierwszym posiłkiem, dzięki czemu, napój dostarczy energii oraz pobudzi układ trawienny. Warto także wypijać sok z cytryny do obiadu, dzięki czemu, usprawnisz przemianę materii, co pomoże utrzymać prawidłową wagę ciała.

ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ŁADOWANIE....
ceneo
trusted-shops
google